Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi 20 TL’ye Yaklaşan Şirket 0,38 TL Temettü Dağıtacak!

Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde genel kurulun kâr payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberin devamında;
Hissesi 20 TL’ye Yaklaşan Şirket 0,38 TL Temettü Dağıtacak!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ağırlıklı olarak kadın örme giyim üretimi alanında faaliyet gösteren Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, genel kurulun kâr payı dağıtım kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da SUNTK koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü ödemesinin kesinleştiği müjdesi çıktı.

Açıklamada, hisse başına brüt 0,4312052 TL, net 0,3880846 TL temettü dağıtılmasına ilişkin teklifin genel kurulda kabul edildiği ifade edildi.

Nakit kar payı dağıtım tarihinin/tarihlerinin belirlenmesi konusunda şirket yönetiminin yetkilendirildiği bilgisi verildi.

SUN Tekstil 2024 Temettü Dağıtım Tablosu Kesinleşti
Kaynak: KAP

Kar payı dağıtım tablosu açıklamasında, “Şirketimizin 27 Haziran 2024 tarihinde gerçekleştirilen olağan genel kurul toplantısında kar dağıtımına ilişkin verilen öneri oy çokluğu ile kabul edilmiş olup, kar payı ödeme tarihinin en geç 2024 yılı Ekim ayı sonu olarak belirlenmesine ve bu konuda yönetim kuruluna yetki verilmesine karar verilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

GCM Yatırım Banner

SUNTK Hisselerinde Güncel Görünüm

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,30 yükselişle 10.518,20 puandan başlarken, yazım itibarıyla yükselişini hızlandırdırarak 10.672,09 puandan işlem görüyor. SUNTK hisseleri ise endeksle ters yönde hareket gösterip hafif düşüş sergiliyor.

Yıllık zirvesi 21,8 TL olan şirket hisselerinin değeri, günlük yüzde 1,1‘lik düşüşle 19,5 TL seviyesine geri çekilme göstermiş durumda.

SUNTK Hisse Fiyatı Bugün Hafif Geri Çekildi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Sun Tekstil hisseleri, haftalık, aylık ve yıllık bazda ise güncel olarak yatırımcısına sırasıyla yüzde 8,4, yüzde 2,3 ve yüzde 51 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın