Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisselerine Tedbir Konulan Şirketten Cirosuna Milyonluk Katkı

Hisseleri tedbir kararı ile kırmızı mumları yakan boru şirketi büyük anlaşmasını duyurdu. Peki hisselerdeki son durum ne? Detaylar haberde...
Hisselerine Tedbir Konulan Şirketten Cirosuna Milyonluk Katkı
HABER GİRİŞ

Geçen yılın son ay halka açılan ve son haftalardaki tavan serisi ile yatırımcının dikkatini üzerine çektikten sonra hisselerine tedbir konulan Kuzey Boru A.Ş. cirosun milyonluk katkı sağlayacak anlaşmasını açıkladı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulunan şirket, bugün yurt içinde yerleşik firmalar ile boru alım kapsamında 42 milyon 547 bin 622,40 TL’lik anlaşma yaptığını duyurdu.

Bu kapsamda HDPE100 ve Koruge Boru satış sözleşmesi imzalandığını açıkladı.

Bunun yanında yurt dışında ise “Senegal, Barbados ve Bulgaristan ülkelerindeki yerleşik şirketlerin altyapı boru alım işi” kapsamında anlaşmanın yapıldığını duyurdu.

Söz konusu anlaşmanın 344 bin 184 dolar olduğu ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) döviz alış kuru ile hesaplandığında tutarın 10 milyon 430 bin 943,56 TL’ye tekabül ettiği not edildi.

GCM Yatırım Banner

Bahsi geçen sözleşmelerin toplamda 52 milyon 978 bin 565,96 TL olduğu aktarıldı. Sözleşme bedelinin tamamının tahsil edildiği, 2022 yılı hasılat oranın yüzde 6,72 olduğu bildirildi.

Hisseler Taban Gördü

Kuzey Boru bu hafta hisselerine (KBORU) gelen tedbir kararı ile gündeme oturdu. Yeni yılı ilk haftasından bu yana yükseliş seyrinde olan tavan hareketleri ile yarımcıyı sevindiren şirket, Çarşamba günü gelen tedbir kararı ile hissedarlarını üzdü.

Kuzey Boru Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Geçen yıl Aralık ayında 36,20 TL’den halka arz olan hisseler 39,82 TL’ye kadar yükselerek yılı kapatmıştı.

Yeni yıla yükseliş seyrinde girerek 184,4 TL’ye fırlayan hisseler, tedbir kararı ile kırmızı mumları yaktı. Tedbir kararı ile düşüşe geçen ve karar sonrasında 151,1 TL’ye gerileyen hisseler bugün taban görerek 122,4 TL’ye kadar indi. KBORU hisseleri Şubat ayı sonuna kadar  emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın