Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisselerinde Sert Düşüş Gören Şirketten Milyon Liralık Sözleşme!

İki büyük ortağının hisse satışı yapmasıyla düşüş yaşayan Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş., aynı gün içinde büyük bir sözleşme duyurdu. Detaylar;
Hisselerinde Sert Düşüş Gören Şirketten Milyon Liralık Sözleşme!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Enerji ve teknoloji sektörlerine ürün ve servisler sunan mühendislik şirketi, sistem entegratörü, teknolojik ürün ve çözümler sağlayıcısı Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş., bugünkü Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildirimleriyle dikkat çekiyor.

Sabah saatlerinde hisselerin düşüşe geçmesine neden olan iki ortağının pay satışına dair KAP bildirimi yapan şirket, akşam saatlerindeki yeni KAP bildiriminde ise girilen ihale sonucunda gerçekleştirilen sözleşmeye ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da KONTR koduyla işlem gören şirket, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ihalede bugün sözleşme imzalandığını bildirdi.

Asya Bölgesi içme suyu dağıtım sisteminde mevcut yapıların iyileştirilmesi ve arızalı debimetrelerin değişimine ilişkin sözleşmenin tutarının 119 milyon 472 bin Türk Lirası bedelinde olduğu ifade edildi.

Şirket, ortaklar pay satışı hakkındaki bildirimde, ortaklardan Sami Aslanhan’ın ve Ömer Ünsalan’ın, yapmış oldukları pay satış işlemlerinden elde ettikleri gelirlerden Kontrolmatik’e sıfır faizle TL olarak borç vereceklerini aktarmıştı.

GCM Yatırım Banner

KONTR Hisseleri Günü Düşüşle Kapattı

Şirketin hisseleri, haftanın üçüncü işlem gününü düşüşle tamamladı. Hisseler, günlük yüzde 5,7’lik düşüş yaşarken 233,5 TL seviyesine geriledi.

Hisselerin haftalık kaybı yüzde 10’un üzerine çıkarken aylık grafik yüzde 9,8’lik düşüş gösteriyor.

Kontrolmatik Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

KONTR’a yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcılarına güncel olarak yüzde 66,5’lik getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın