Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki Şirketin İki Ortağı Pay Satışı Yaptı: Hisseler Düşüşe Geçti

Kontrolmatik Teknoloji Enerji Ve Mühendislik A.Ş'nin iki ortağının pay satışı sonrasında hisseler düşüşe geçti. Detaylar haberde...
Borsadaki Şirketin İki Ortağı Pay Satışı Yaptı: Hisseler Düşüşe Geçti
HABER GİRİŞ

Borsada üç yıllık serüveni olan Kontrolmatik Teknoloji Enerji Ve Mühendislik A.Ş’nin, iki büyük ortağı hisse satışı yaptı. Yapılan satış işlemi ile elde edilen gelirin nerede kullanılacağı açıklandı. Duyurular Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapıldı.

Buna göre şirketin ortaklarından Ömer Ünsalan, 247,60-250,50 TL fiyat aralığından sahip olduğu paylardan 972.671 adet hissesini sattı. Söz konusu satışın 5 Aralık 2023 tarihinde yapıldığı ve şirket sermayesindeki payının yüzde 28,29 olduğu kayda geçti.

Şirketin bir diğer ortağı Sami Aslanhan, 250,00-262,25 TL fiyat aralığından 1.245.000 adet hissesini sattı. 5 Aralık 2023 tarihinde gerçekleşen satış sonrasında şirket sermayesindeki payı yüzde 28,34 olarak kayda geçti.

Kontrolmatik Teknoloji tarafından yapılan açıklamada Sami Aslanhan’ın ve Ömer Ünsalan’ın, yapmış oldukları pay satış işlemlerinden elde ettikleri gelirin, şirkete sıfır faizsiz borç olarak verileceği aktarıldı.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

GCM Yatırım Banner

“Pay satış işlemlerinden elde ettikleri gelirlerden, Şirketimizin teknoloji odaklı büyüme planları, bağlı ortaklıkların ve iştiraklerin sermaye ihtiyacı, işletme sermayesinin güçlendirilmesi ve yatırım projelerinin finansmanında özkaynak desteği sağlanması amaçlarıyla kullanılmak üzere Kontrolmatik’e sıfır faizle (faizsiz) TL olarak borç vereceklerdir.”

Pay satışı duyurusuyla şirketin hisseleri (KONTR) düşüşe geçti. Açılışı 247,9 TL’den yapan hisseler düşüşe geçerek 239,1 TL’ye kadar geriledi.

Kontorolmatik Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yazı sırasında hisselerin günlük bazda kaybı yüzde 3’ü, haftalık bazda kaybı yüzde 8’i geçti. Yıllık bazda kazancı ise yüzde 70,57  olarak kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.