Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Yükselen Enerji Şirketi Almanya’da Güçleniyor

Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden açıklama yapan CW Enerji, Almanya’da faaliyetlerini güçlendirmek amacıyla 2 yeni şirket kurulacağını paylaştı.
Hisseleri Yükselen Enerji Şirketi Almanya’da Güçleniyor
HABER GİRİŞ

Yatırımcıların yakından takip ettiği şirketlerden biri olan CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (CWENE), yeni şirket kurulmasına yönelik açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendirdi. Şirket, Almanya’da iki ayrı şirket kurulmasına karar verildiğini duyurdu.

Söz konusu karar ile Almanya’da kurulu yüzde 100 bağlı ortaklığı olan TTATT AG’nin yurt dışındaki güneş enerjisi projelerinin geliştirilmesi, satın alınması ve işletilmesi amaçlanıyor.

Bu çerçevede SEAC Holding GmbH ile TTATT AG’nin yüzde 50 oranında iştirak edeceği ve dolayısıyla CW Enerji’nin iştiraki olacağı CWSE Group GmbH ve CWSE Management GmbH unvanlı olmak üzere iki ayrı şirket kurulacağı ifade edildi. Kuruluş işlemleri için Tarzan Tarık Sarvan’ın yetkilendirilmesine karar verildiği, kurulacak şirketlerin her birinin sermayesinin 25.000 euro olduğu bildirildi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada şirketin yönetim kurulunun 29.11.2023 tarihli kararı ile de TTATT AG’nin yüzde 50 pay sahibi olarak kurulacak şirketin sermayelerinin şirket tarafından TATT ödenmesi suretiyle karşılanmasına karar verildiği açıklandı. Bu kapsamda kuruluşlar için gerekli işlemlerin başlatıldığı kaydedildi.

Hisseleri Yükselen Enerji Şirketi Almanya’da GüçleniyorKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

CWENE hisseleri, KAP üzerinden yapılan duyurunun ardından güçlendi. 28 Kasım’da 305 TL’den düşüşe başlayan ve 283 TL seviyelerine kadar inen CWENE, 30 Kasım saat 13.34 itibarıyla yüzde 3 artışla 293 TL’ye yükseldi. 2023’ün Nisan ayında halka arz olan ve 5 Mayıs’ta Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan CWENE, 108,6 TL’den talep toplamıştı.

“Mutluluk Duyuyoruz”

2024 yılı faaliyet dönemi boyunca ürün alımına yönelik toplam 19 satış noktası ile yeni iş birliklerine imza atan CW Enerji, toplamda 1.172.600.000 TL tutarında satış sözleşmesi imzaladı.

CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, faaliyetlerden memnuniyet duyduklarını vurguladı ve sektör adına kazanımlar sağlamayı sürdüreceklerini belirtti.

Ürünlerin kısımlar halinde 2024 yılı sonuna kadar tesliminin planlandığını, böylesine değerli sözleşmelere imza atmaktan mutluluk duyduklarını aktardı. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da müşteri beklentilerine yanıt verebilmek için çalışmalara devam edeceklerini dile getirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.