Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Tavan Olan Hareket Proje’den Temettü Kararı

Halka arz sonrasında tavan serisi kısa sürede bozulan Hareket Proje Taşımacılığı, kar payı dağıtım kararını açıkladı.
Hisseleri Tavan Olan Hareket Proje’den Temettü Kararı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da Mayıs ayında halka arz işlemlerini gerçekleştiren ve işlem görmeye başlayan Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği (HRKET), temettü kararına ilişkin duyuru yaptı.

20 Haziran’da Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşım yapan şirket, mevcut ekonomik konjonktür, uzun vadeli stratejiler ve menfaatler ile yatırımların finansmanı dikkate alınarak 2023 hesap dönemine ait dağıtılabilir karın dağıtılmayacağını belirtti.

Genel kanuni yedek akça ayrıldıktan sonra kalan tutarın geçmiş yıl karları hesabına aktarılacağı ifade edildi ve kar pay dağıtım teklifinin ilk genel kurul toplantısında onaya sunulacağı kaydedildi.

Hisselerde Son Durum

Hisseleri Tavan Olan Hareket Proje’den Temettü KararıKaynak: Paratic Piyasalar

23 Mayıs’ta borsada işlem görmeye başlayan HRKET, halka arz sonrası 4 gün boyunca tavandan işlem gördü. 70 TL’den halka arz olan ve 102,4 TL’ye kadar çıkan hisse, bu seviyeden gelen satışlarla 64 TL’ye kadar indi.

GCM Yatırım Banner

20 Haziran’da bayram tatili sonrasında alımların hızlandığı görüldü. HRKET, saat 14.00 itibarıyla yüzde 10 artışla 73 TL’den işlem görüyor. Hissede haftalık artış yüzde 13,3 seviyesinde bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.