Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Kırmızıya Bürünen Şirketten Dikkat Çeken Sözleşme!

Gübre Fabrikaları T.A.Ş., Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği ile başbayilik sözleşmesinin yenilenmesine dair açıklamada bulundu. Detaylar;
Hisseleri Kırmızıya Bürünen Şirketten Dikkat Çeken Sözleşme!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Gübre Fabrikaları T.A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği ile başbayilik sözleşmesinin yenilenmesi hakkında yatırımcısına açıklamada bulundu.

Borsa İstanbul’da GUBRF kosuyla işlem gören şirketin bildiriminde yenilenen sözleşmenin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, Gübretaş ile Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği arasındaki başbayilik sözleşmesinin yenilendiği ve yeni sözleşme kapsamında Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği’nin, 2024-2028 yılları arasında tüm katı kimyevi gübre ihtiyacını şirketten tedarik etmeye devam edeceği bilgisi verildi.

Gübre Fabrikaları T.A.Ş., 2024 yılı birinci çeyrek bilançosunu 20 Haziran’da KAP üzerinden paylaşmıştı.

Söz konusu dönemde toplam 669.620.805 TL zarar açıklayan şirketin hasılatının bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 7 azaldığı bildirilmişti.

GCM Yatırım Banner

GUBRF Hisselerinde Güncel Tablo

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, 5 Temmuz Cuma gününü yüzde 0,19 değer kaybedip 10.851,78 puandan tamamlamasına karşın tüm zamanların en yüksek haftalık kapanışını gerçekleştirirken, GUBRF hisseleri de günü düşüşle kapattı.

Yıllık zirvesi 221,5 TL olan hisselerin değeri, günlük bazda yüzde 0,7lik düşüşle 137,8 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

GUBRF Fiyatı Günü Düşüşle Kapattı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Gübre Fabrikaları hisseleri, yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 51 oranında zarar ettirmiş görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.