Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Kaybettiren Şirket Vergi Cezası Aldı mı?

Bakanlığın iki firmaya ceza kestiğinin duyurulmasının ardından şirketlerden açıklama geldi. Yeni halka arz olan şirketten de duyuru geldi. Detaylar haberde...
Hisseleri Kaybettiren Şirket Vergi Cezası Aldı mı?
HABER GİRİŞ

Hazine ve Maliye Bakanlığı vergi denetimlerine hız kazandırarak demir-çelik sektörüne yapılan incelemeler sonucunda 2 firmaya dev ceza kesildiğini duyurmuştu. Bu açıklamanın ardından merak edilenlerden biri de cezanın hangi firmaya kesildiği olmuştu. Sektörün önemli isimlerinden açıklama gelirken, hisseleri yeni halka arz olan şirketten de duyuru geldi.

Hisseleri, yatırımcının beklediği performansı gösteremeyen Koç Metalurji A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden dün yaptığı duyurudan sonra bugün yeni açıklamasını yaptı.

Şirket, basın-yayın organlarında, demir-çelik sektöründe yürütülen vergi incelemesi kapsamında iki firmaya yüksek meblağlı vergi cezası kesildiği yönünde haberler çıktığın hatırlattı.

Koç Metalurji, söz konusu haberlerde bahsi geçen şirketler arasında bulunmadıklarını bildirdi.

Medyaya yansıyan konuyla ilgili olarak Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-15.1 Özel Durumlar Tebliği kapsamında kamuya açıklama yapılmasını gerektirecek nitelikte herhangi bir gelişme bulunmamakta olduğu not edildi.

GCM Yatırım Banner

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (EREGL), İskenderun Demir ve Çelik (ISDMR), Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den (KCAER) gelen açıklamada söz konusu haberle alakaları olmadığı not edildi. Çemtaş Çelik Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den de konuya yönelik açıklama geldi. Söz konusu açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Basın-yayın organlarında demir-çelik sektöründe yürütülen vergi incelemesi kapsamında iki firmaya yüksek tutarda vergi cezası kesildiği yönünde haberler çıkmıştır. Şirketimiz, söz konusu haberlerde bahsi geçen firmalar arasında yer almamaktadır.”

Koç Metalurji hisseleri 20,50 TL’den halka arz oldu. Geçen haftanın son gününde işlem görmeye başlayan hisseler 27,24 TL’ye yükseldikten sonra düşüş geçti. Tavan seyrini 3 gün sürdürebilen KOCMT hisseleri bugün yüzde 8’den fazla kaybederek kapanışı 22,54 TL’den yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.