Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Haksız Kazanç Sağlayan 2 Firmaya Rekor Ceza Kesildi

Hazine ve Maliye Bakanlığı vergi denetimlerini hızlandırırken, demir çelik sektöründe yer alan iki büyük firmaya dev ceza kesildi. Detaylar haberde...
Haksız Kazanç Sağlayan 2 Firmaya Rekor Ceza Kesildi
HABER GİRİŞ

Hazine ve Maliye Bakanlığı vergi denetimlerine hız kazandırarak incelemeleri tamamlamaya başladı. Demir çelik piyasasını manipüle ederek fiyat istikrarını bozan, firmalar yakın takibe alındı. Demir-çelik sektörüne yapılan incelemeler sonucunda 2 firmaya dev ceza kesildi.

TRT Haber’de yer alan bilgilere göre Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı’na bağlı vergi müfettişlerinin, demir-çelik sektöründe firmaları devre dışı bırakarak tekelleşen, kurdukları paravan şirketler üzerinden sahte faturalar ile kamuyu zarara uğratan ve haksız kazanç sağlayan şirketlere yönelik incelemesi tamamlanmaya başladı.

İsmi açıklanmayan kaynaklardan elde edilen bilgiye göre yapılan denetimler kapsamında iki büyük firmaya yaklaşık 7 milyar liralık bir ceza kesildi.

Kaynaklar, büyük üretici firmalar nezdinde vergi müfettişleri tarafından fiili sayımlar yapıldığını ve devamının geleceğini belirtti.

Bakanlık, demir çelik piyasasını kayıtlı hale getirmek noktasında oldukça kararlı adımlarını atmaya devam ediyor.

GCM Yatırım Banner

Sürekli gözetim ve kontrol araçlarıyla piyasayı yakından takip ediyor. İnşaat demiri izleme sistemi de bunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Vergi incelemesinin yanı sıra Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) aklama suçu incelemesini gerçekleştiriyor. Demir çelik sektöründe yerinde denetimlerle fiili sayımlar yapılıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.