Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Düşen Şirkete En Yüksek Kredi Notu Verildi

Derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Migros'un notunu verdi. Açıklama Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapıldı. Detaylar haberde...
Hisseleri Düşen Şirkete En Yüksek Kredi Notu Verildi
HABER GİRİŞ

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Migros Ticaret A.Ş.’nin kredi derecelendirme notunu verdi. Migros, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden konuya yönelik açıklamayı yaptı.

Söz konusu açıklamada uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings’in, şirketin ‘AAA(tur)’ olan ulusal uzun vadeli kredi notunu gözden geçirdiği ve en yüksek not olan ‘AAA(tur)’ olarak teyit ettiği not edildi.

Şirketin borsada işlem gören hisseleri (MGROS) bugün açılışı 424,50 TL’den yaptı. 427,5 TL’ye kadar tırmanan hisseler sonrasında düşüşe geçti.

Migros Grafiği Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Açıklama öncesi 424 TL’den işlem gören hisseler, sonrasında 422 TL’ye geriledi. 425 TL’ye yükseldikten sonra tekrar düşüşe geçen hisseler yazım sırasında 419,75 TL’den işlem gördü.

MGROS hisseleri son iki aydır düşerken, haftalık bazda yüzde 7’ye yakın kaybettirdi. Bir aylık kaybı ise yüzde 13’ü geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.