Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Çöküş Yaşayan Şirket O Projesi için Onayı Kaptı!

MIATK hisselerindeki düşüş eğilimi sürerken Mia Teknoloji A.Ş., yeni projesi için Gazi Üniversitesi Teknopark Yönetimi'nin onayını almayı başardı. Detaylar;
Hisseleri Çöküş Yaşayan Şirket O Projesi için Onayı Kaptı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hisselerindeki değer kaybı aylık bazda yüzde 30’un üzerine çıkan Mia Teknoloji A.Ş., son dönemdeki yeni projeleri ve aldığı ihaleler ile güç kazanmaya çalışıyor. Şirket, bugünkü Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildiriminde Tripy Mobility Teknoloji A.Ş. imzalı MobiTek projesine ilişkin bilgilendirmede bulundu.

MIATK’ten Tripy-MobiTek Projesi Açıklaması

Önceki gün bağlı ortaklıklarından Tripy Mobility Teknoloji A.Ş.’nin Ar-Ge birimi tarafından geliştirilen Stream Soft yazılım projesinin Gazi Üniversitesi Teknopark Yönetimi tarafından onaylandığını bildiren şirket, bu kez MobiTek projesinin onaylandığını duyurdu.

Borsa İstanbul’da MIATK koduyla işlem gören şirket, Tripy Mobility Teknoloji A.Ş.‘nin Ar-Ge birimi tarafından geliştirilen bir diğer proje olan “Elektrikli Bisiklet Paylaşım Sistemleri Kontrol ve Telemetri Sistemleri Geliştirme (MobiTek)” projesinin Gazi Üniversitesi Teknopark Yönetimi tarafından onaylandığı bilgisini verdi.

Projenin amacının elektrikli araçların çevre dostu bir ulaşım aracı olarak kullanılması, lojistik ve paket taşımacılığı süreçlerine entegre edilmesinin desteklenmesi olduğu belirtildi.

Proje bütçesinin 6.660.000 TL tutarında olduğu ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Elektrikli araçların merkezi bir kontrol sistemi sayesinde takibi gerçekleştirilerek şehir içi paket servis dağıtımına entegre edilmesinin hedeflendiğine dikkat çekildi.

Bildirimin devamında, “Elektrikli araçların sıfır karbon ayak izi ve düşük işletme maliyetleri gözetilerek kentsel lojistik ve mal taşımacılığı için hem işletmelere hem de şehirlere daha çevre dostu bir çözüm sunacaktır.” ifadesi kullanıldı.

Şirket, ayrıca Ar-Ge projelerinin geliştirilmesi ve artırılması konusundaki çalışmaların bundan sonra da devam edeceği mesajını verdi.

MİA Teknoloji A.Ş, yine bu haftaki bir diğer KAP bildiriminde Tripy Mobility Teknoloji A.Ş.’nin katıldığı İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve 10 yıl süre kapsamında olan “Elektrik Destekli Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemi Kurulum ve İşletme İşi” ihalesinin kazanıldığını duyurmuştu.

MIATK Hisseleri Ne Durumda?

MIATK hisseleri, haftanın üçüncü işlem gününde de düşüşünü sürdürüyor. Hisseler, haber yazımı itibarıyla yüzde 3,3’lük düşüşle 38,9 TL‘den işlem görüyor.

Mia Teknoloji Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Haftalıkta yüzde 17,8, aylıkta yüzde 32,6 oranında kırmızı yakan MIATK’ye yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına yüzde 288,4 oranında getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.