Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri 4 Aydır Düşen Şirket Milyon Dolarlık İşini Duyurdu

Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş., aldığı milyon dolarlık işi duyurdu. Detaylar haberde...
Hisseleri 4 Aydır Düşen Şirket Milyon Dolarlık İşini Duyurdu
HABER GİRİŞ

Enerji sektörünün önde gelen firmalarından biri olan Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Europower Enerji ve Peak PV Solar Üretimi ile ilgili açıklamada bulundu.

Şirket, yüzde 60 bağlı ortağı Peak PV Solar Teknolojileri A.Ş. ve grup firması Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Tic. A.Ş’nin yapımını üstlendiği Ceylan İşletme Turizm Yat. Nak. Gıda İçecek San. ve Tic. A.Ş. Öztüketim Arazi Güneş Enerjisi Santralleri Projesi kapsamında güneş paneli kısmının üretimini gerçekleşeceğini bildirdi.

Üretimi gerçekleştirilecek kısmın bedelinin toplam 2 milyon 790 bin dolar olduğu aktarıldı. Güncel baz kuru ile hesaplandığında miktarın 89 milyon 921 bin 700 TL olduğu not edildi.

Bunun yanında yapılan açıklamada projenin elektriksel ekipmanlarının temininin ve konstrüksiyon imalatının şirketin gerçekleştireceği bildirildi.

Europower’ın üretimini gerçekleştireceği kısmın bedelinin toplam 2 milyon 990 dolar olduğu aktarıldı. Güncel dolar/TL kuru ile hesaplandığında bedelin 64 milyon 491 bin 905 TL olduğu ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu açıklama 4 aydır düşen hisseleri olumlu yönde etkilemedi. Bugün açılışı 125,90 TL’den yapan hisseler günlük bazda yüzde 6’dan fazla kaybettirdi. Şubat ayından bu yana düşüş seyrinde olan (EUPWR) hisseleri, yılın ikinci ayında kapanışı 174,1 TL’den yaptıktan sonra 121,5 TL’ye kadar geriledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.