Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseler Bir Günde Yüzde 7 Yükseldi! İhaleler Güç Katıyor

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan Fonet Teknoloji’nin hisseleri son 3 günde hastanelerde kazandığı ihalelerle güç kazandı. İşte detaylar;
Hisseler Bir Günde Yüzde 7 Yükseldi! İhaleler Güç Katıyor
HABER GİRİŞ

Fonet Bilgi Teknolojieleri (FONET), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyurularını peş peşe paylaşmaya devam ediyor. Şirket, 19 Aralık tarihinde Samsun İl Sağlık Müdürlüğü ve Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ile atılan adımları açıkladı.

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan 36 ay süreli Sağlık Bilgi Yönetim Sistemi Hizmet Alımı ihalesinin sonuçlandığı ve ihalenin kazanıldığı belirtildi. Yasal itiraz sürecinin beklendiği ve akabinde imzalama aşamasına geçileceği aktarıldı. İhalenin bedelinin 48.171.783 TL olduğu ifade edildi.

Şirket, diğer açıklamasında Samsun İl Sağlık Müdürlüğü ile 12 ay süreli “Hastane Bilgi Yönetim Sistemi Hizmet Alımı” sözleşmesinin 20 Aralık 2023 tarihinde 22.981.865 TL bedelle imzalandığı paylaşıldı.

Fonet Teknoloji, 19 Aralık’ta yaptığı paylaşımda Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından açılan ihaleyi kazandığını ifade etmişti.

Hisseler Bir Günde Yüzde 7 Yükseldi! Sözleşmeler Güç KatıyorKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

Şirket, son 2 günde 3 farklı ihale, iş ilişkisi açıklamış oldu. Söz konusu girişimler şirket hisselerinde de pozitif bir senaryo oluşmasını sağladı. FONET, 20 Aralık saat 17.40 itibarıyla yüzde 7,3 artışla 7,1 TL’ye yükseldi. Hissede haftalık yüzde 5,5 değer kaybı, aylık yüzde 3,7, yıllık yüzde 44,6 oranında artış gerçekleşti. FONET, yıllık en düşük 2,6 TL, en yüksek 10,5 TL seviyelerini gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın