Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

FONET Hissesi İhale Zaferiyle Günü Yükselişle Kapattı!

Fonet Bilgi Teknolojileri bugün KAP üzerinden yaklaşık 21 milyon liralık ihalede elde ettiği başarıyı duyurmasının ardından şirketin hisse senedi değeri güçlendi.
FONET Hissesi İhale Zaferiyle Günü Yükselişle Kapattı!
HABER GİRİŞ

Aralık ayında Yüzde 260 bedelsiz sermaye artırımı kararı alan Fonet Bilgi Teknolojileri bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Dr. Abdurahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından yapılan ihale hakkında bildiri paylaştı.

Şirket dünkü (18 Aralık 2023) KAP bildirisiyle Abdurahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından “36 ay süreli Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS) Hizmet Alımı” ihalesine katılacağını açıklamıştı.

Söz konusu ihalenin sonuçlandığını kaydeden Fonet, ihaleyi kazandıklarını duyurdu. İhaleye ilişkin yasal itiraz sürecini beklendiklerini bildirerek, sürecin ardından sözleşme imzalama aşamasına geçileceğinin bilgisini verdi.

Borsada FONET koduyla işlem gören şirket, ihale bedelinin 20 milyon 898 bin 360 lira olduğuna işaret etti. Dün yapılan KAP bildirisinde, en uygun teklifin olduğuna dikkat çekilmişti.

FONET, bugün TSİ 18.10 itibarıyla kapanışını yüzde 1,98 yükselişle 6,7 lira seviyesinden tamamladı. Hissenin 18 Aralık’taki kapanışı ise 6,55 lira seviyesindeydi.

GCM Yatırım Banner

Gün içinde 6,91 liraya kadar yükselen şirket hissesi, 1 yıllık süreç içerisinde 2,65 liraya kadar geriledi. Hissenin yatırımcısına yıllık kazancı yüzde 34,55 oranındayken, haftalık bazda yüzde 17,24 kaybettirdi.

Yıl içerisinde en yüksek 10,52 lirayı gören FONET, yatırımcısına yıllık kazancı ise yüzde 34,55 oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın