Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisse Senetlerine İlgi Artabilir! JPMorgan Raporu Paylaştı

JPMorgan, Küresel Yatırım Görünümü adlı raporunda, küresel ekonomiye yönelik beklentilerini paylaştı. Hisse senetlerine ilginin artabileceği belirtildi. İşte detaylar;
Hisse Senetlerine İlgi Artabilir! JPMorgan Raporu Paylaştı
HABER GİRİŞ

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) yatırım bankası olan JPMorgan, küresel ekonomiye yönelik değerlendirmelerin yer aldığı Küresel Yatırım Görünümü isimli raporu paylaştı. Enflasyonun 2024’te yatışacağı belirtilirken buna karşı tedbirlerin alınması gerektiği aktarıldı.

Yüksek faiz oranlarına dikkat çekilen raporda, bunun kredi alımını zorlaştırdığı, 2024’te kredi zorluğundan dolayı bazı sektörlerde sıkıntı yaşanabileceği paylaşıldı.

Özellikle hassas sektörlerin yüksek faiz oranlarından etkileneceği, fakat bunun yönetilebilir olacağı öngörüldü. Bazı sektörlerin yüksek faiz oranlarına rağmen beklenenden daha iyi performans gösterdiği kaydedildi.

Hisse Senetlerine İlgi Artabilir

JPMorgan, gelecek yıllarda enflasyon beklentisi nedeniyle yatırımcıların öncelikle hisse senetlerine ilgi duyabileceği, halka açık şirketlerin hem fiyatlandırma gücünü hem de marjlarını korumayı sürdüreceği belirtildi.

2023’ün tahvil sahipleri için sancılı bir dönem olduğu, çekirdek tahvillerin artık geleceğe yönelik güçlü getiriler verebileceği aktarıldı. Raporda, hisse senetlerine kıyasla tahvillerin Küresel Finansal Kriz öncesinden bu yana hiç bu kadar çekici görünmediği kaydedildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.