Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisse Kazancı Yüzde 100’e Yaklaşan Şirketten Kritik Üretim Hamlesi

Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde yeni üretim tesisine taşınma süreci hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberin devamında;
Hisse Kazancı Yüzde 100’e Yaklaşan Şirketten Kritik Üretim Hamlesi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ağırlıklı olarak kadın örme giyim üretimi alanında faaliyet gösteren Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde yeni üretim tesisine taşınma süreci hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da SUNTK koduyla işlem gören şirketin bildiriminde iç üretim faaliyetlerinin tek bir lokasyona taşınmasını sağlayacak gelişmenin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, Manisa’nın Yunusemre ilçesinde bulunan iç üretim biriminin Torbalı Organize Sanayi Bölgesi’ndeki arsa üzerine kurulmakta olan yaklaşık 16.000 metrekare üretim tesisine taşınmasına ve işlemlerin yatırımın tamamlanmasını müteakip başlatılmasına karar verildiği ifade edildi.

İç üretim faaliyetlerinin tek bir lokasyona taşınarak yürütülecek olmasının, üretim verimliliği, varlıkların optimizasyonu ve lojistik yönetimi anlamında şirkete önemli katkılar sağlayacağının altı çizildi.

Torbalı Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yatırımın tamamlanmasının ardından, taşınma sürecinde, üretimde azalmaya neden olmayacak şekilde planlama yapılacağı da belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Ocak ayında yapılan bildirimde, Sun Tekstil’in yeni tesisinin 2024 yılı Nisan ayı sonuna kadar faaliyete geçmesinin planlandığı ifade edilmişti.

SUNTK Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın dördüncü işlem gününü yüzde 0,38 değer artışıyla 9.347,17 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek kapanışını gerçekleştirdi. SUNTK hisseleri endeksle paralel hareket gösterdi.

Şirket hisselerinin değeri, günlük yüzde 5‘lik yükselişle 20,5 TL seviyesine çıkış gösterdi.

SUNTK Hisseleri Yükseliş Eğiliminde
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Sun Tekstil hisseleri, haftalık, aylık ve yıllık bazda ise güncel olarak yatırımcısına sırasıyla yüzde 4,5, yüzde 27,7 ve yüzde 91,2 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.