Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Yeşillenen Şirkette Gözler Nisan Ayına Çevrildi!

Hisselerinin değeri aylık ve yıllıkta yeşile dönen Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yeni üretim tesislerine dair açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Hisseleri Yeşillenen Şirkette Gözler Nisan Ayına Çevrildi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ağırlıklı olarak kadın örme giyim üretimine odaklanan Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., 19 Ocak 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yeni üretim tesisi durum güncellemesine ilişkin açıklamada bulunuldu.

Borsa İstanbul’da SUNTK koduyla işlem gören şirketin açıklamasında, Sun Tekstil’in yeni tesisinin ve bağlı ortaklık Ekoten’in yeni binasının inşasında gelinen son duruma dair detaylar verildi.

Sun Tekstil’in Torbalı Organize Sanayi Bölgesi’ndeki arsa üzerine kuracağı yaklaşık 16.000 metrekare üretim tesisinin ve bağlı ortaklık Ekoten Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Torbalı’da bulunan arsasına kuracağı yaklaşık 8.750 metrekare yeni binanın inşaat çalışmalarının devam etmekte olduğu bilgisi verildi.

Yapılmakta olan yatırımlarla ilgili proje detaylandırılması, yapı ruhsatı alınması ve üretimle ilgili tedarikçi firmada yaşanan gecikmelerin olduğu bilgisi verildi.

Gelinen noktada, Sun Tekstil’in yeni tesisinin 2024 yılı Nisan ayı sonuna kadar, Ekoten’in yeni binasının ise 2024 yılının Temmuz ayı sonuna kadar faaliyete geçmesinin planlandığı ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

SUNTK Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın son işlem gününü yüzde 0,24 değer kaybıyla 7.996,70 puandan tamamlarken SUNTK hisseleri endeksle ters yönde hareket etti.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 0,2’lik yükselişle 16 TL seviyesine çıkış gösterdi.

SUNTK Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler, aylık ve yılık bazda ise güncel olarak yatırımcısına yüzde 2,8 ve yüzde 26,2 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.