Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisse Hedef Fiyatı 56,4 TL Olan Şirket Temettü Kararını Duyurdu!

Bizim Toptan Satış Mağazaları A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde kar payı dağıtımına dair yönetim kurulu kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Hisse Hedef Fiyatı 56,4 TL Olan Şirket Temettü Kararını Duyurdu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bizim Toptan Satış Mağazaları A.Ş., 5 Haziran 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yönetim kurulunun kar payı dağıtımına ilişkin kararı hakkında açıklamada bulundu.

Borsa İstanbul’da BIZIM koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü müjdesi çıkmadı.

Açıklamada, yönetim kurulunun, 2023 yılına ilişkin kar dağıtımı yapılmamasının genel kurula teklif edilmesine karar verildiği belirtildi.

Şirketin SPK mevzuatına göre 2023 yılı sonu itibarıyla TMS/TFRS ile uyumlu şekilde hazırlanan konsolide finansal tablolarında dağıtılabilir dönem karı bulunmasına karşın, Vergi Usul Kanunu’na göre hazırlanan bilançosunda dönem zararı oluşmuş olması sebebiyle yasal kayıtlarında dağıtılabilir dönem karı bulunmadığı bilgisi verildi.

Geçen haftalarda, perakende sektörüne yönelik raporunu yayımlayan Deniz Yatırım, BIZIM hisselerini de değerlendirmişti. Bizim Toptan’ın ulaşılabilirlik gücü ve coğrafi yaygınlığı, çok kanallı satış avantajı ve düşük borçlu yapısı gerekçeleri ile beğenildiği bildirilmişti.

GCM Yatırım Banner

BIZIM hisseleri için 12 aylık hedef fiyat 56,40 TL olarak belirtilirken, “tut” önerisinin devam ettirildiği ifade edilmişti.

BIZIM Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın üçüncü işlem gününü yüzde 0,13 değer kaybıyla 10.350,96 puandan tamamlarken, BIZIM hisseleri endeksle paralel hareket etti ve düşüş gösterdi.

Yıllık zirvesi 51,6 TL olan şirketin hisseleri, günü yüzde 3‘lük düşüşle 35,7 TL seviyesinde tamamladı.

BIZIM Hisseleri Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Bizim Toptan hisseleri, yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 52,4 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.