Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Deniz Yatırım 3 Perakende Hissesi için “AL” Önerisini Sürdürdü

Deniz Yatırım, perakende sektörünü değerlendirdi. Sektörün önemli şirketlerinin hisseleri hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
Deniz Yatırım 3 Perakende Hissesi için “AL” Önerisini Sürdürdü
HABER GİRİŞ

Deniz Yatırım perakende sektörüne yönelik raporunu yayımladı. Perakende sektörünün parasal sıkılaşmadan en az etkilenen sektörlerden olduğu not edildi. Sektörün şirketlerinin seçici olmak kaydıyla beğenmeye devam edildiği bildirildi. BIMAS, BIZIM, MIGROS ve SOKM hisselerini değerlendirdi.

Deniz Yatırım, bugün Migros’un finansal sonuçlarını açıklamasıyla sektör için bilanço sezonun başlayacağını bildirdi.

Söz konusu raporda Bim Birleşik Mağazalar A.Ş.’nin trafik büyümesi, yurt dışı operasyonları ve temettü ödemesi dolayısıyla beğenildiğini kaydetti. BIMAS hisseleri için 12 aylık hedef fiyat 618,80 TL olarak açıklanırken, “AL” önerisi sürdürüldü.

Bizim Toptan’ın ulaşılabilirlik gücü ve coğrafi yaygınlığı, çok kanallı satış avantajı ve düşük borçlu yapısı gerekçeleri ile beğendiği bildirildi. BIZIM hisseleri için 12 aylık hedef fiyat 56,40 TL olarak belirtilirken “TUT” önerisi devam ettirildi.

Migros Ticaret’in (MIGROS) çoklu kanal yetkinliği, yüksek kurumsal yönetimi ve nakit yaratma kapasitesindeki iyileşme dolayısıyla beğenildiği aktarıldı. MIGROS hisseleri için 12 aylık hedef fiyat 696,90 TL olarak açıklanırken “AL” önerisi sürdürüldü.

GCM Yatırım Banner

Şok Marketler’in (SOKM) müşteri odaklı büyüme stratejisi, öz markalı ürünlerine olan talep ve uygun çarpanları dolayısıyla beğenildiği aktarıldı. SOKM hisseleri için 12 aylık hedef fiyat 112,10 TL olarak kaydedildi. Hisseler için “AL” önerisi devam ettirildi.

MIGROS hisseleri yazım sırasında 495,5, BIMAS hisseleri 484,5, SOKM hisseleri 65,95, BIZIM hisseleri 39,88 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.