Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hepsiburada Kalkınma Programı’nın Detaylarını Açıkladı

Hepsiburada Üst Yöneticisi Nilhan Onal Gökçetekin, düzenlediği basın toplantısında Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü programının ayrıntılarını paylaştı.
Hepsiburada Kalkınma Programı’nın Detaylarını Açıkladı
HABER GİRİŞ

Hepsiburada, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremler nedeniyle afetin ilk günlerinde 115 milyon TL değerinde yardım malzemesini bölgeye ulaştırmıştı. Platform üzerinden de “Deprem Yardımlaşma Seferberliği” başlatan e-ticaret devinden geçtiğimiz günlerde duyurulan bir konuya dair açıklama geldi.

Deprem bölgesinde sürdürülebilir kalkınma için “Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü” programını başlatan Hepsiburada’nın Üst Yöneticisi (CEO) Nilhan Onal Gökçetekin, söz konusu programa dair ayrıntıları paylaştı.

11 ili kapsayan program 2025 yılı sonuna kadar sürecek. Bu süre dolduktan sonra duruma göre devam edip edilmeyeceğine karar verilecek.

Yardımların sınırı olmadığını ifade eden Gökçetekin, felaketler yaşanmadan önce deprem bölgesinde 6 bine yakın girişimci ile çalıştıklarını ve bunun 1600’ünün kadınlar olduğunu açıkladı.

Deprem Bölgesinden 10 Milyar TL’lik Satış Hedefleniyor

Düzenlediği basın toplantısında depremden bugüne kadar yapılan çalışmaları anlatan Gökçetekin, üçüncü günden itibaren tam kadro sahada olduklarını, yüzlerce tırla insanlara yardım götürdüklerini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Platform üzerinden yapılan yardımlardan hiçbir şekilde gelir gözetmediklerini ve doğrudan ihtiyaç sahiplerine aktardıklarını anlattı.

2025’e kadar bölgeden toplamda 10 milyar liralık satış hacmi hedeflediklerini belirterek, bu bölgenin toplam pazar hacimlerinin yüzde 8’ine denk geldiğinin altını çizdi.

İhtiyaç sürdükçe yardımların devam edeceğini söyleyen isim, konuşmasına “10 bin KOBİ ve esnafa teknoloji, lojistik ve satış desteği vereceğiz. Deprem bölgesine 3 e-ticaret İhtisas Merkezi Desteği vereceğiz. 5 bin girişimci kadın ve kadın kooperatifleri için destek, 120 bin kişinin istihdamına, 500 bin kişinin geçimine katkı sağlayacağız.” sözleriyle devam etti. (Kaynak:AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.