Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

HEKTS, KOZAL ve SASA’da İşlem Yapan 2 Kişiye Tedbir Kararı

Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden açıklama yapan Borsa İstanbul, 1 hisse ve 2 yatırımcı için tedbir kararı alındığını paylaştı. İşte detaylar;
HEKTS, KOZAL ve SASA’da İşlem Yapan 2 Kişiye Tedbir Kararı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul, 1 Şubat tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) kararı uyarınca devreye alınan tedbir sistemi çerçevesinde bir hisse için tedbir kararı alındığını duyurdu. Ayıca 3 hisse kapsamında 2 kişi için yatırımcı bazında tedbir uygulanmasına karar verildi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan bilgilere göre Baydöner (BYDNR) paylarının 02.02.2024 tarihli işlemlerden 01.03.2024 tarihli işlemlere kadar kredili işlemlere konu edilemeyeceği belirtildi.

Koza Altın (KOZAL) ve Sasa Polyester (SASA) paylarına dayalı varant işlemleri sebebiyle bir yatımcı hakkında borsa ve pay piyasasındaki emir ve işlemlere yönelik olarak 02.02.2024’ten 3 ay süreyle açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas ve internetten emir iletilmesinin kısıtlanması tedbirleri uygulanacağı aktarıldı.

Hektaş Ticaret payına dayalı HEBAY varantlarının piyasasında, bir yatırım hakkında açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas ve internetten emir iletilmesinin kısıtlanması tedbirlerinin uygulanacağı paylaşıldı.

HEKTS, KOZAL ve SASA’da İşlem Yapan 2 Kişiye Tedbir KararıKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

Tedbir kararı alınan BYDNR, BIST 100 endeksinin yüzde 1,7 yükseldiği günde değer kaybetti. 2023 yılını 22,9 TL’den tamamlayan hisse, 1 Şubat’ta 37,6 TL seviyelerine kadar çıktı. Fakat bu noktadan gelen satışlarla kapanışını yüzde 3,1 düşüşle 34,9 TL’den yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.