Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hekimler Kamuya Geçiş için Talepte Rekor Kırdı!

Bakan Koca, sağlık reformunun doktorları devlet kurumlarına geri döndürmekte ne kadar etkili olduğunu bir kez daha gösterdi. Hekimlerden rekor talep var...
Hekimler Kamuya Geçiş için Talepte Rekor Kırdı!
Yorum

Beyaz Reform’un doktorların devlet kurumlarına geçme talebini artırdığını savunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün rekor sayı açıkladı. Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Sağlık Bakanlığı’na geçiş için hekimlerden rekor talep geldiğini şöyle duyurdu:

“Yılın 3. Dönemi İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası için talep bildirim sayısı bugün 7.000’İ GEÇTİ. Bu sayıya ilk kez ulaşılıyor. Önümüzdeki hafta açıktan atama ilanına çıkılacak. Hekimlerimizle tekrar buluşuyoruz. Gözümüz aydın.”

Böylelikle son dönemin yankı uyandıran yeniliklerinden olan Beyaz Reform’un işe yaradığını ortaya serdi. Koca, bu ayın başında yaptığı bir açıklamada görüşünü açıkça belirtmiş, sağlıkta Beyaz Reform’un uygulamaya konmasının, doktorların devlet kurumlarına geçme talebini artırdığını paylaşmıştı.

1 Eylül’deki açıklamasında yılın 3. Dönemi Yeniden Atama Kurası için 5.000’in üzerinde başvuru olduğunu söylemişti.

Beyaz Reform Doktorları Devlet Kurumlarına Döndürüyor

Sağlık çalışanları aylardır haklarına yönelik iyileştirme istekleri ile gündemdeydi. Doktorlar ve diğer sağlık çalışanları yılın başından bu yana birçok kez greve giderken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya yönelik çağrılar artmıştı.

Gelişmeler üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sağlık alanında yeni kararlar aldıklarını duyurmuştu. Bakan Koca da konuyla ilgili açıklamasında Beyaz Reform ile adaletin ve emeğin karşılığının olduğu yeni bir dönemin başladığını söylemişti.

Geçen hafta da sağlık çalışanlarının beklediği atama haberini duyurdu. Sağlık alanında yapılan reformun ardından hekimlerin kamuya dönmek için başvurularındaki artışa bir kez daha dikkat çekti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu