Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hedef Fiyatı Yüzde 57’ye Yükselen Şirketin Hisseleri Yeşillendi!

Borsa İstanbul'da BOBET koduyla işlem gören Boğaziçi Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin hisseleri yeni sözleşme duyurusuyla hareketlendi. Detaylar haberde;
Hedef Fiyatı Yüzde 57’ye Yükselen Şirketin Hisseleri Yeşillendi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

En yaygın dağıtım ağına ve en yüksek üretim kapasitesine sahip hazır beton firmalarından biri olan Boğaziçi Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yeni iş ilişkisi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da BOBET koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, imzalanan büyük çaplı sözleşmenin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, Kalyon İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile İstanbul Kampüs Merkezi Projesi işi için hazır beton üretimi ve tedariği sözleşmesi imzalandığı bilgisi verildi.

Söz konusu proje kapsamında yaklaşık 300 milyon Türk lirası tutarında hazır beton üretimi ve tedariği işi olacağından ve gidişata göre tutarın değişkenlik gösterebileceğinden bahsedildi.

Proje kapsamında hazır beton üretimi için İstanbul İhsaniye mobil hazır beton tesisi kurulmasına karar verildiği ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Betonun hem kalitesini hem maliyetini etkileyen agregayı da kendi bünyesinde üreten şirketin açıklamasında, yeni iş ilişkisinin ciro ve karlılığı olumlu yönde etkileyeceğine de değinildi.

QNB Finansinvest, geçen yılın sonlarında BOBET için detaylı raporunu paylaşırken, endeks üzeri getiri öngörüsünde bulunmuş ve 12 aylık hedef fiyatı yüzde 43 yükseliş potansiyeli ile 57,14 TL’ye yükseltmişti.

BOBET Hisseleri Günü Yükselişle Tamamladı

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 3,54 değer kazancıyla 9.054,18 puandan tamamlarken, BOBET hisseleri endeksle paralel hareket etti ve günü yükselişle tamamladı.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 3,8‘lik artışla 36,04 TL seviyesine çıkış gösterdi.

Boğaziçi Beton Hisseleri Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Daha uzun vadede bakıldığında Boğaziçi Beton hisselerinin, yıllık bazda yatırımcısına yüzde 120 oranında getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın