Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tavsiyeler Arasına Eklenen BOBET için Hedef Yükseltildi

Borsa İstanbul’da işlem gören BOBET için hedef fiyat yükseltildi. QNB Finansinvest, hisse için beklentilerini 24 Ekim tarihli raporunda paylaştı.
Tavsiyeler Arasına Eklenen BOBET için Hedef Yükseltildi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

QNB Finansinvest, 24 Ekim’de Boğaziçi Beton (BOBET) için detaylı raporunu paylaştı. BOBET için endeks üzeri getiri öngörüsü yapıldı ve 12 aylık hedef fiyat yüzde 43 yükseliş potansiyeli ile 57,14 TL’ye yükseldi.

Revizyonun büyük oranda karlılığın daha canlı olması ve son 3 ada ABD dolar/TL paritesinde görülen hareket ve enflasyon varsayımlarından kaynaklandığı belirtildi. Boğaziçi Beton’un 2022’de güçlü bir performans sergilerken bu yılın ilk yarısında da FAVÖK marjını yüzde 20 ile marj beklentilerinin üzerinde yüzde 26,8 yükseltmeyi başardığı aktarıldı.

BOBET’in yılbaşından bu yana BIST 100 endeksinin yüzde 88 üzerinde performans gösterdiği paylaşıldı. Yükselen işçilik ve malzeme maliyetlerine karşın şirketin karlılık dinamiklerinin güçlü kalabileceği ve artan beton siparişleri sayesinde olumlu kar satışı sunabileceği değerlendirildi.

Tavsiyeler Arasına Eklenen BOBET için Hedef Yükseltildi

Şirketin enerji ihtiyacını karşılamak ve elektrik maliyetlerini düşürmek amacıyla brüt kar marjına 160 baz puan katkı sağlayabilecek 15 milyon dolar değerinde güneş enerjisi yatırımı gerçekleştirdiği ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca son 6 ayda inşaat makinelerinin yenilenmesi için 427 milyon TL net yatırım harcaması gerçekleştirdiği paylaşıldı.

2024 tahminlerine göre hissenin 7,5x fiyat/kazanç ve 5,2x firma değeri/favök çarpanlarıyla işlem gördüğü kaydedildi. Bu çerçevede hissenin emsallerine kıyasla yüzde 35 iskontolu olduğu vurgulandı.

BOBET, yüzde 6,8 artışla 42,8 TL’den işlem görüyor. Hissede haftalık yüze 2,4 yükseliş görülürken aylık bazda yüzde 5,6 değer kaybı görüldü. Yıllık artış yüzde 447 seviyesinde.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.