Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tavsiyeler Arasına Eklenen BOBET için Hedef Yükseltildi

Borsa İstanbul’da işlem gören BOBET için hedef fiyat yükseltildi. QNB Finansinvest, hisse için beklentilerini 24 Ekim tarihli raporunda paylaştı.
Tavsiyeler Arasına Eklenen BOBET için Hedef Yükseltildi
Son Güncelleme: 

QNB Finansinvest, 24 Ekim’de Boğaziçi Beton (BOBET) için detaylı raporunu paylaştı. BOBET için endeks üzeri getiri öngörüsü yapıldı ve 12 aylık hedef fiyat yüzde 43 yükseliş potansiyeli ile 57,14 TL’ye yükseldi.

Revizyonun büyük oranda karlılığın daha canlı olması ve son 3 ada ABD dolar/TL paritesinde görülen hareket ve enflasyon varsayımlarından kaynaklandığı belirtildi. Boğaziçi Beton’un 2022’de güçlü bir performans sergilerken bu yılın ilk yarısında da FAVÖK marjını yüzde 20 ile marj beklentilerinin üzerinde yüzde 26,8 yükseltmeyi başardığı aktarıldı.

BOBET’in yılbaşından bu yana BIST 100 endeksinin yüzde 88 üzerinde performans gösterdiği paylaşıldı. Yükselen işçilik ve malzeme maliyetlerine karşın şirketin karlılık dinamiklerinin güçlü kalabileceği ve artan beton siparişleri sayesinde olumlu kar satışı sunabileceği değerlendirildi.

Tavsiyeler Arasına Eklenen BOBET için Hedef Yükseltildi

Şirketin enerji ihtiyacını karşılamak ve elektrik maliyetlerini düşürmek amacıyla brüt kar marjına 160 baz puan katkı sağlayabilecek 15 milyon dolar değerinde güneş enerjisi yatırımı gerçekleştirdiği ifade edildi.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Ayrıca son 6 ayda inşaat makinelerinin yenilenmesi için 427 milyon TL net yatırım harcaması gerçekleştirdiği paylaşıldı.

2024 tahminlerine göre hissenin 7,5x fiyat/kazanç ve 5,2x firma değeri/favök çarpanlarıyla işlem gördüğü kaydedildi. Bu çerçevede hissenin emsallerine kıyasla yüzde 35 iskontolu olduğu vurgulandı.

BOBET, yüzde 6,8 artışla 42,8 TL’den işlem görüyor. Hissede haftalık yüze 2,4 yükseliş görülürken aylık bazda yüzde 5,6 değer kaybı görüldü. Yıllık artış yüzde 447 seviyesinde.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu