Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hedef Fiyatı Artan Enerji Hissesi Model Portföye Eklendi!

Yatırım Finansman, model portföy güncellemesini yayımladı. Yüzde 138 kazandıran hisse model portföyünden çıkarılırken, enerji hissesi eklendi. Detaylar haberde...
Hedef Fiyatı Artan Enerji Hissesi Model Portföye Eklendi!
HABER GİRİŞ

Aracı kurum Yatırım Finansman, model portföy güncellemesini yayımladı. Model portföyüne bir hisse eklerken, birini çıkardı.

Yatırım Finansman tarafından yayımlanan genel yatırım tavsiyesi kapsamında Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş’nin (RYGYO) kodlu hisselerinin model portföyünden çıkarıldığı not edildi.

RYGYO hisselerinin geçen yıl Eylül ayında dahil edilmesinden bu yana model portföyüne yüzde 29 artış nominal, yüzde 17 artış rölatif performans sağladığı bildirildi.

Bunun yanında Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş.’nin (AYDEM) dövize bağlı gelirleri, kapasite artışları ve hidrolojideki toparlanma sayesinde güçlü hacim büyümesi, yerli ve uluslararası benzerleri arasında cazip değerlemesi nedeniyle beğenildiği not edildi.

Türkiye’deki hidroelektrik santrallerinin yıllık üretimi, daha güçlü yağışlar sayesinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 134 arttığı kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu raporda şu ifadeler kullanıldı:

“Şirket’in net kar performansının da 2024 yılında iyileşebileceğini düşünmekteyiz. Aydem için Hedef fiyatımız 45,0 TL olup yüzde 57 yükseliş potansiyeline karşılık gelmektedir.”

Model Portföy Değişikliği Yatırım Finansman
Kaynak: Yatırım Finansman

AYDEM ve RYGYO Hisselerinin Son Durumu

Son iki haftadır yükseliş seyrini devam ettiren RYGYO hisseleri, bugün açılışı 29,80 TL’den yaptı. 31,58 TL’ye yükselen hisseler sonrasında düşüşe geçti. 28,66 TL’ye kadar geriledi.

RYGYO hisseleri yıllık bazda yüzde 138,2, aylık bazda yüzde 4,85 kazandırdı haftalık kazancı yüzde 16,57 olarak kayda geçti.

Bugün 28,98 TL’den işlem görmeye başlayan AYDEM hisseleri 30,76 TL’ye kadar yükseldi. Yıllık yüzde 86,93 kazandıran hisseler, aylık bazda yüzde 15,72 kazandırdı. Günlük kazancı yüzde 4’ten fazla olan hisseler, 29,94 TL’den yazım sırasında işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.