Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hedef Fiyatı 68 TL’ye Yükselen Şirketten Dev Anlaşma Duyurusu!

Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde Avrupa, MENA ve Amerika kıtasından alınan yeni siparişleri duyurdu. Detaylar haberin devamında;
Hedef Fiyatı 68 TL’ye Yükselen Şirketten Dev Anlaşma Duyurusu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Güneş enerjisi alt yapısı, enerji nakil hattı, yapısal çelik ve çeşitli sektörlere özel çelik profil üretimleri alanında faaliyet gösteren Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., yurt dışından aldığı büyük çaplı siparişlerin kapasitesini 2024 yılında artırmış görünüyor.

Borsa İstanbul’da KCAER koduyla işlem gören şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildiriminde, son 45 gün içinde alınan siparişlere ilişkin detaylara yer verdi.

Açıklamada, 2024 yılı ihracat performansına güçlü başlayan ve yeni rekorlar hedefleyen şirketin son 45 gün içinde Avrupa, MENA (Orta Doğu-Kuzey Afrika) ve Amerika kıtasından ağırlıklı olarak katma değerli ürünlere yönelik yoğun miktarda çelik profil siparişi aldığı bilgisi verildi.

Söz konusu siparişlerin toplam tutarının 37 milyon 824 bin 363 dolar olduğu ifade edildi.

Kurulan iş ilişkilerinin şirketin cirosunu olumlu etkileyeceğine de değinildi.

GCM Yatırım Banner

Gedik Yatırım, birkaç hafta önce Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş’ye yönelik değerlendirme raporunu yayımlamış ve şirket hisseleri için hedef fiyatın yüzde 10 artırılarak 68,18 TL’ye çıkarıldığını duyurmuştu.

İyi çeşitlendirilmiş, yüksek talep gören coğrafyalardaki satış hacminin büyümesi, ihracata yönelik karlı ürün karması ve ekonomik yavaşlamaya karşı defansif sektörlerden gelen talep gibi unsurların hedef fiyatın yükseltilmesinin arkasındaki gerekçeler olduğu belirtilmişti.

KCAER Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,30 değer kaybederek 8.883,52 puandan tamamlarken, KCAER hisseleri endeksle ters yönde hareket sergiledi ve hafif yükseldi.

Şirket hisselerinin değeri, günlük yüzde 0,5‘lik yükselişle 53,8 TL seviyesine çıkış gösterdi.

KCAER Hisseleri Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Kocaer Çelik hisseleri, uzun vadede de yatırımcısına kazandırıyor. Hisseler, aylık ve yıllık bazda yatırımcısına sırasıyla yüzde 30,3 ve yüzde 217 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.