Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aracı Kurum Yüzde 253 Kazandıran Hisse için Hedef Fiyatı Güncelledi

Aracı kurum Gedik Yatırım, Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin hisseleri için hedef fiyatı yükseltti. İşte detaylar...
Aracı Kurum Yüzde 253 Kazandıran Hisse için Hedef Fiyatı Güncelledi
HABER GİRİŞ

Gedik Yatırım, çelik sektöründe faaliyet gösteren Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş’ye yönelik değerlendirme raporunu yayımladı. Söz konusu raporda “Güçlü temel ve potansiyel büyüme fiyatlandı” ifadeleri kullanılırken, şirketin hisseleri için hedef fiyat açıkladı.

Aracı kurum, Kocaer Çelik’in 2023’ün 3’üncü çeyreğinde birçok yeni sipariş aldığı not edildi. Söz konusu dönemde satışların yaklaşık yüzde 65’ine tekabül eden toplam 90 milyon dolar tutarında yeni sipariş açıkladığı bildirildi.

2023 yılının üçüncü çeyreği Kocaer Çelik’in rakiplerinden pozitif ayrıştığı bir çeyrek olduğu aktarıldı.

Şirketin yenilenebilir enerji yatırımları ile cirosuna yıllık yaklaşık 10 milyon dolar katkıda bulunabileceği bildirildi. Aracı kurumun şirketin FAVÖK’ü için beklentisi yükseldi.

Kocaer Çelik (KCAER) için tavsiye endekse paralel getiriye çevrilirken, hedef fiyat yüzde 10 artırılarak 68,18 TL’ye çıkarıldı.

GCM Yatırım Banner

Gedik Yatırım, ,hedef fiyatın yükseltilmesini şu nedene bağladı:

“İyi çeşitlendirilmiş, yüksek talep gören coğrafyalardaki satış hacminin büyümesi, ihracata yönelik karlı ürün karması ve ekonomik yavaşlamaya karşı defansif sektörlerden gelen talep.”

KCAER Hisselerinde Son Durum

Kocaer Çelik, düşük kaldıraçlı bilançosu ve cazip büyüme beklentileri ile sektörün canlanması ihtimaline yatırım yapmak isteyenler için güvenli bir seçenek olarak görüldü. Şirketin borsada işlem gören hisseleri (KCAER) yıllık bazda yüzde 253 kazandırdı. Bugün açılışı 62,90 TL’den yaptı. Hisseler 64,75 TL’ye kadar yükseldi.

Aylık bazda yüzde 67,86 kazandıran hisseler, yazım sırasında 63,2 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.