Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hedef Fiyatı 63 TL Olan Şirket Pay Başına 2,35 TL Temettü Veriyor!

Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde genel kurul kar payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Hedef Fiyatı 63 TL Olan Şirket Pay Başına 2,35 TL Temettü Veriyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ak Yatırım’ın, finansal tablosuna işaret ederek hedef fiyatını 61 TL’den 63 TL seviyesine yükselttiği Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., genel kurul kar payı dağıtım kararına ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıklamada bulundu.

Borsa İstanbul’da TRGYO koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü ödemesinin kesinleştiği müjdesi çıktı.

Açıklamada, şirket yönetim kurulunun hisse başına brüt 2,35 TL, net 2,35 TL temettü dağıtılmasına ilişkin teklifinin genel kurulda kabul edildiği ifade edildi.

Kar payı dağıtım tarihinin ise 22 Temmuz 2024 olarak kesinleştiği bilgisi verildi.

TRGYO Temettü 2024 Tablosu Paylaşıldı
Kaynak: KAP

Akyatırım’ın yanı sıra şirket hissesini analiz eden Halk Yatırım analistleri, TRGYO için 12 aylık hedef fiyatını 50,2 TL’den 59,3 TL’ye güncellemiş ve “al” tavsiyesini devam ettirdiğini duyurmuştu.

GCM Yatırım Banner

TRGYO Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın son işlem gününü yüzde 0,77 değer kaybederek 10.400,48 puandan tamamlarken, TRGYO hisseleri endeskle ters hareket etti ve yükseldi.

Yıllık zirvesi 49,3 TL olan şirketin hissesi, günü yüzde 2‘lik yükselişle 47,6 TL seviyesinde tamamladı.

TRGYO Hissesi 31 Mayıs'ı Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Torunlar Gayrimenkul hisseleri, aylık ve yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 3,3 ve yüzde 204,4 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.