Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hedef Fiyatı 56,4 TL’ye Yükselen Şirketten Temettü Duyurusu!

Borsa İstanbul'da ISDMR koduyla işlem gören İskenderun Demir ve Çelik A.Ş., KAP bildiriminde kar payı dağıtımına ilişkin bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
Hedef Fiyatı 56,4 TL’ye Yükselen Şirketten Temettü Duyurusu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin aynı anda uzun ve yassı ürün üreten tek entegre tesisine sahip olan İskenderun Demir ve Çelik A.Ş., 20 Mart 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde kar payı dağıtımına ilişkin yönetim kurulu kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da ISDMR koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, enflasyon düzeltmesi nedeniyle oluşan kalemlerin kar dağıtımı karşısındaki durumuna ilişkin güncellemeler yapıldığı belirtildi.

Kar dağıtım tutarında bir değişiklik bulunmadığı ve şirketin 2023 yılı karından hisse başına brüt 0.50 TL, net 0.45 TL nakit temettü dağıtacağı ifade edildi.

Temettü tarihine ilişkin ise henüz bir bilgi iletilmedi.

ISDMR Temettü Fiyat Tablosu
Kaynak: KAP

Ek açıklamada, “2023 yılı faaliyetleri sonucu elde edilen karın, tablolarda yer aldığı şekilde gerçekleştirilmesi ve kar dağıtım tarihinin tek seferde olacak şekilde, şirketin nakit projeksiyonu dikkate alınarak belirlenmesi hususlarının 28 Mart 2024 tarihinde yapılacak Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Genel Kurul’un onayına sunulmasına karar verilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

GCM Yatırım Banner

Dördüncü çeyrek bilançosunu Şubat ayında açıklayan şirket, yüksek vergi gelirinin de etkisiyle beklentilerin üzerinde çeyreklik kar açıklarken, Ziraat Yatırım, ISDMR için hedef fiyatını 43,5 TL’den 56,4 TL’ye yükseltmiş ve tavsiyesini “ekle” den “al”a revize etmişti.

Geçen aylarda yapılan açıklamada ise Erdemir ve İsdemir’in, karbon ayak izlerini azaltma hedefleri doğrultusunda önemli bir adım atmak için hazırlandıkları bildirilmişti. Şirketlerin Finansal Yönetim ve Mali İşler Sorumlusu Serdar Başoğlu, 2030 yılına kadar karbon emisyonlarını yüzde 25 azaltmayı planladıklarını ve söz konusu hedef için şirketlerin toplamda 3,2 milyar dolarlık yatırım gerçekleştireceğini ifade etmişti.

ISDMR Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın üçüncü işlem gününü yüzde 0,28 değer kazanarak 8.955,12 puandan tamamlarken ISDMR hisseleri hafif düşüş yaşadı.

Hisselerin değeri, günlük bazda yüzde 0,6 gerilemeyle 36,18 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

ISDMR Fiyat Grafiği Düşüşe İşaret Ediyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

İskenderun Demir ve Çelik hisseleri, yatırımcısına güncel olarak aylık ve yıllık bazda sırasıyla yüzde 11,4 ve yüzde 2,8 oranında zarar ettirmiş görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın