Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hedef Fiyatı 51 TL’ye Çıkan Şirket Temettü Ödeme Kararı Aldı!

Önceki gün açıkladığı bilançosunda net karını oldukça artırdığı gözlemlenen Enka İnşaat, kar payı dağıtım kararı aldığını duyurdu. Detaylar haberin devamında;
Hedef Fiyatı 51 TL’ye Çıkan Şirket Temettü Ödeme Kararı Aldı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dünya çapında bir mühendislik ve inşaat firması olan Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş., Borsa İstanbul’da yatırımcıların hissesini yakından takip ettiği şirketler arasında yer alıyor. Şirket, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, yatırımcılarını yakından ilgilendiren bir duyuru gerçekleştirdi.

Borsa İstanbul’da ENKAI koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, kar payı dağıtım kararına ilişkin detaylara yer verildi.

Açıklamada, şirket yönetim kurulunun, 2023 yılı karından hisse başına brüt 1.25 TL , net 1,1462001 TL nakit temettü ödenmesine karar verdiği ifade edildi.

Böylelikle temettü verimi son fiyata göre yüzde 3.25 olarak gerçekleşmiş oldu.

Temettü teklifinin genel kurulda ortakların onayına sunulacağı belirtilirken, temettü tarihine ilişkin henüz bir detay verilmedi.

GCM Yatırım Banner

Önceki gün açıklanan finansal tablosuna göre 2023’teki net karı önceki yıla göre yüzde 761 yükselerek 16,9 milyar TL’ye çıkan şirket için TEB Yatırım beklenti üstü net kara dikkat çekmişti.

TEB Yatırım, ENKAI hisseleri için hedef fiyatını 49,59 TL’den 50,97 TL’ye çıkarmıştı.

ENKAI Hisseleri Günü Yükselişle Kapattı

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın dördüncü işlem gününü yüzde 3,54 değer artışıyla 9.054,18 puandan tamamlarken, ENKAI hisseleri endeksle paralel hareket etti ve günü yükselişle tamamladı.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 0,7‘lik artışla 38,4 TL seviyesine çıkış gösterdi.

ENKAI Hisseleri Günü Yükselişle Kapattı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Enka İnşaat hisseleri, yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 19,6 oranında getiri sağlamış görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın