Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Net Karı Büyüleyen Şirket Hissesine Yeni Hedef: 51 TL

Geçtiğimiz gün bilançosunu açıklayan ve piyasaların beklentisinin üzerinde net kar açıklayan ENKAI için hedef fiyatlar güncellendi. Aracı kurumlar ne diyor?
Net Karı Büyüleyen Şirket Hissesine Yeni Hedef: 51 TL
HABER GİRİŞ

Enka İnşaat (ENKAI), 6 Mart tarihinde merakla beklenen finansal sonuçlarını piyasalarla buluşturdu. Şirketin bilanço açıklamasından sonra bazı aracı kurumlar da değerlendirmelerini ve hedef fiyatlarını açıkladı.

Yapı Kredi Yatırım, Enka İnşaat’ın 2023’ün son çeyreğinde net karını yüzde 37 artırarak 6,9 milyar TL’ye çıkardığını ve beklentilerin yüzde 57 üzerinde geldiğini belirtti.

Beklenti üstü gerçekleşen net karda finansal yatırımların değer artışından kaynaklı 6,4 milyar TL yatırım gelirlerinin etkili olduğu vurgulandı. Beklenti üstü gelen bilançonun ve net karın olumlu karşılandığı, piyasanın da bu yönde tepki vermesinin beklendiği ifade edildi.

Yapı Kredi Yatırım ENKAI için “al” tavsiyesini ve hisse başına hedef fiyatını 49,2 TL olarak korudu.

TEB Yatırım ise yine beklenti üstü net kara dikkat çekti ve konsolide net satışların tahminlerin altında geldiğini ifade etti. Ilıman karlılığın çeyreksel performansta etkili olduğu kaydedildi. TEB Yatırım, ENKAI için hedef fiyatını 49,59 TL’den 50,97 TL’ye çıkardı ve tavsiyesini “tut” olarak sabit tuttu.

GCM Yatırım Banner

Net Karı Büyüleyen Şirket Hissesine Yeni Hedef: 51 TLKaynak: Paratic Piyasalar

6 Mart’ta kapanışını 38 TL’den yapan ENKAI, 7 Mart saat 17.25 itibarıyla yüzde 0,7 artışla 38,3 TL’den işlem görüyor. Hisse aylık yüzde 1,3 değer kaybederken yıllık bazda BIST 100 endeksinin altında kalarak yüzde 19,5 oranında yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.