Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hedef Fiyatı 50 TL Üstüne Çıkan Şirket 3. Sıraya Yükseldi!

Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde devreye alınan yeni CAC üretim tesisine ilişkin bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
Hedef Fiyatı 50 TL Üstüne Çıkan Şirket 3. Sıraya Yükseldi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Gri çimentonun yanı sıra ürettiği beyaz çimento ve kalsiyum alüminat çimentosu gibi özel ürünlerle Türkiye çimento ve yapı malzemeleri sektörünün öncülerinden olan Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş., yeni tesis yatırımına ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da CIMSA koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, devreye alınan yeni CAC (Kalsiyum Alüminat Çimento) tesisinin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, Mersin fabrikasında mevcut CAC üretim kapasitesine ilave olarak yapılan yeni üretim tesisi yatırımının deneme üretimi ve test süreçlerinin tamamlanarak devreye alındığı bilgisi verildi.

Devreye alınan yeni CAC üretim tesisi ile şirketin CAC klinkeri üretim kapasitesinin yıllık 65 bin tondan 131 bin tona yükseldiği ve böylece global CAC pazarında en büyük 3. üretici konumuna ulaşıldığı ifade edildi.

Başta yapı kimyasalları ve refrakter üretiminde ana girdi olarak kullanılan CAC ürününe ilişkin devreye alınan yeni üretim tesisinin şirketin ihracat pazarlarında büyüme ve katma değerli ürün gamını genişletme hedeflerine hizmet edececeği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Oyak Yatırım, bu ayın başında Çimsa için paylaştığı raporunda şirket hissesinin hedef fiyatını ve tavsiyesini yukarı yönlü güncellemişti. Yeni yatırımların şirketin parlak görünümünü güçlendirdiği belirtilirken hedef fiyatın 39,75 TL’den 50,50 TL seviyesine yükseltildiği ifade edilmişti.

CIMSA Hisselerinde Son Durum

BIST 100 endeksi, yüzde 1,87 değer artışıyla haftanın dördüncü işlem gününü 9.242,15 puandan tamamladı ve tüm zamanların en yüksek günlük kapanışını gerçekleşmiş oldu. CIMSA hisseleri endeksle paralel hareket ortaya koydu.

Şirket hisselerinin değeri, günlük yüzde 3‘lük yükselişle 37,8 TL seviyesine çıkış gösterdi.

CIMSA Fiyatı Yükselişte
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Çimsa hisseleri, aylık ve yıllık grafikte ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 22 ve yüzde 178 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.