Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hedef Fiyatı 380 TL Olan Şirket için Bir Olumlu Gelişme Daha

Borsa İstanbul’da THYAO koduyla işlem gören Türk Hava Yolları için yeni açıklama yapıldı. Moody’s kredi sertifikalarının notunu güncelledi. İşte detaylar;
Hedef Fiyatı 380 TL Olan Şirket için Bir Olumlu Gelişme Daha
HABER GİRİŞ

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Borsa İstanbul’un öncü şirketlerinden biri olan Türk Hava Yolları A.O. (THYAO) için yeni bir açıklama yaptı. Şirketin kredi sertifikalarına yönelik kredi notunda güncelleme yapıldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden aktarılan bilgilerde, Moody’s’in 2015 yılında ihraç etmiş olduğu USD cinsi Ekipman Teminatlı Geliştirilmiş Kredi Sertifikası’na ait kredi notunun B3’ten B2’ye yükseltildiği belirtildi.

Bunun yanında JPY cinsi A ve B tipi Ekipman Teminatlı Geliştirilmiş Kredi Sertifikaları’na ait kredi notunun B2’den B1’e artırıldığı açıklandı. Moody’s, söz konusu sertifikalara ait not görünümlerini Durağan’dan Pozitif’e yükseltti.

Moody’s, 19 Ocak tarihinde THYAO’nun “B3” seviyesindeki kredi notunu “B2”ye, not görünümünü ise “durağan”dan “pozitif”e güncellemişti.

Hedef Fiyatı 380 TL Olan Şirket için Bir Olumlu Duyuru DahaKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

26 Ocak’ta BIST 100 endeksinin 8346 puana çıktığı süreçte THYAO hisseleri kapanışını yüzde 3 artışla 260 TL’den gerçekleştirdi. THYAO, geçen yılı 228,6 TL’den tamamlamıştı. Hissede haftalık yüzde 3,7, aylık yüzde 15 ve yıllık yüzde 71 oranında artış görüldü.

Deniz Yatırım, 10 Ocak tarihli raporunda THYAO için hedef fiyatını 380 TL olarak belirlemişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.