Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hedef Fiyatı 28 TL Olan Şirketin O Başvurusu Sonuçlandı!

Hektaş Ticaret T.A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na Orhangazi Şubesi Ar-Ge Merkezi Başvurusu hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberin devamında;
Hedef Fiyatı 28 TL Olan Şirketin O Başvurusu Sonuçlandı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin önde gelen zirai ve tarım ilaçları üreticilerinden Hektaş Ticaret T.A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Orhangazi Şubesi Ar-Ge Merkezi Başvurusu hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da HEKTS koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, Ar-Ge Merkezi Belgesi almak üzere Bursa’da faaliyet gösteren Hektaş Ticaret Türk A.Ş. Orhangazi şubesi tarafından yapılan başvurunun sonucuna ilişkin bilgilere yer verildi.

Açıklamada, söz konusu şube tarafından yapılan başvurunun T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygun görüldüğü bilgisi verildi.

Buna bağlı olarak şirketin Orhangazi şubesine Ar-Ge Merkezi Belgesi verilmesine ve işletmenin ilgili kanun kapsamında sağlanan teşvik ve muafiyetlerden mevzuatla belirlenen süreler esas alınarak yararlandırılmasına karar verildiği aktarıldı.

2024 yılına 20 TL seviyelerinden giriş yapan HEKTS hisseleri için Investing yazarlarından Günay Caymaz, 23-27-30 TL hedeflerine doğru bir yükseliş beklediğini belirtmişti.

GCM Yatırım Banner

2022 yılında 5 TL’den 51 TL’ye kadar ulaşan güçlü bir ralliye imza atan hisse için InvestingPro’da bir analist 28,2 TL’yi hedef fiyat olarak belirlediğini açıklamıştı.

HEKTS Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,35 değer kaybederek 9.312,12 puandan tamamlarken HEKTS hisseleri endeksle paralel hareket gösterdi.

Şirket hisselerinin değeri, günlük yüzde 3,9‘luk düşüşle 20,94 TL seviyesine gerileme gösterdi.

HEKTS Fiyatı Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hektaş hisseleri haftalık ve aylık bazda güncel olarak yatırımcısına sırasıyla yüzde 4,8 ve yüzde 18,8 oranında getiri sağlamış görünüyor. Yıllık bazda bakıldığında ise tablo yüzde 44,8 oranında kırmızı yakmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.