Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hektaş 28 TL’ye Yükselebilir mi? Analist Hedefleri Ne?

Yatırımcıların yakından takip ettiği Hektaş için analiz paylaşıldı. Hissede yükseliş veya düşüşler için takip edilecek kritik seviyeler ne? İşte detaylar;
Hektaş 28 TL’ye Yükselebilir mi? Analist Hedefleri Ne?
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da önde gelen şirketlerin birçoğu 2024 yılında değer kazanırken bazı hisseler endeksin 7300 seviyelerinden 9000 puana doğru yükselişine eşlik edemedi. 2022 yılında 5 TL’den 51 TL’ye kadar süren güçlü bir ralli yapan Hektaş (HEKTS), sonraki dönemde yatırımcıların beklentisini karşılayamadı.

2024 yılına 20 TL seviyelerinden başlayan HEKTS, 14 Şubat tarihinde kapanışını yüzde 1,6 düşüşle 19,6 TL’den yaptı. 2024’ün ilk iki aylık döneminde birçok hissede değer artışı gerçekleşti.

Hektaş 28 TL’ye Yükselebilir mi? Analist Hedefleri Ne? Kaynak: Paratic Piyasalar

Yeni yılda en düşük 16,8 TL’yi gören Hektaş hisselerinin yılın geri kalanında nasıl bir performans sergileyeceği merak ediliyor. Investing yazarlarından Günay Caymaz, HEKTS hisseleri için değerlendirmesini ve analist hedeflerini paylaştı.

Caymaz, hissenin yeni yıla girilirken 20 TL desteğini kaybettikten sonra geçen ayın ortasına kadar piyasadan negatif ayrıştığını ve düşüş trendini 16 TL bandına kadar uzattığını belirtti. 20 TL seviyesinin son derece önemli olduğunu vurguladı ve bu direncin kırılması durumunda 23-27-30 TL hedeflerine doğru bir yükseliş beklenebileceğini ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Bu hafta hissede momentumun yükseldiğini kaydeden Caymaz, kapanışın 3 aylık üstel hareketli ortalama (EMA) değerinin de denk geldiği 20,7 TL üzerinde gelmesinin trendin devamı için önemli olduğunu bildirdi. 3 aylık EMA değerinin aşılamaması durumunda düşüşlerin görülebileceğini belirtti.

Ayrıca hissede alt bölgede takip edilecek en yakın destek noktasının 18,5 – 19 TL bandındaki 8 ve 21 günlük EMA değerleri olacağını, bu ortalamaların altında kalınması durumunda hissenin kayıplarını artırarak 16 TL’deki dip seviyenin altının test edilebileceğini paylaştı.

Hektaş 28 TL’ye Yükselebilir mi? Analist Hedefleri Ne? Kaynak: InvestingPro

InvestingPro’da HEKTS için adil değer güncel durumda 10,34 TL olarak hesaplanırken HEKTS hisselerinin mevcut durumda yüzde 49 oranında primli hareket ettiği düşünülüyor. InvestingPro’da bir analist hisse için 28,2 TL’yi hedef fiyat olarak belirledi. Hisse için belirsizliğin “orta” olduğu aktarılıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.