Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hedef Fiyatı 12 TL Olan GYO Şirketinden İhale Duyurusu

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan EKGYO, kendisi tarafından ihale edilen 320 milyon TL’lik sözleşmeyi paylaştı. İşte detaylar;
Hedef Fiyatı 12 TL Olan GYO Şirketinden İhale Duyurusu
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler sözleşmelerini, bilançolarını, yatırımlarını, siparişlerini ve diğer gelişmelerini paylaşarak yatırımcılarını bilgilendirmeye devam ediyor. Borsada sergilediği performansla beklentilere tam anlamıyla karşılık veremeyen Emlak Konut GYO (EKGYO), yeni sözleşmesini duyurdu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada EKGYO tarafından ihale edilen İstanbul Çekmeköy 568/3 Ortaokul Binası İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi sözleşmesinin, yüklenici Kibritçi İnşaat Taahhüt tarafından 11.12.2023 tarihinde imzalandığı ifade edildi.

Şirket, sözleşme bedelinin 320.200.000 TL olduğunu yatırımcılarla paylaştı.

Hedef Fiyatı 12 TL Olan GYO Şirketinden İhale DuyurusuKaynak: Paratic Piyasalar

EKGYO hisseleri, son dönemde sergilediği aşağı yönlü hareketlerle kazanç göstergelerini de aşağı yönlü çekti. 12 Aralık saat 17.47 itibarıyla EKGYO, yüzde 1,3 düşüşle 7,4 TL’den işlem görüyor. EKGYO, yılın en yüksek seviyesini 7 Eylül’de 7,4 TL ile görmüştü.

GCM Yatırım Banner

Devamında gelen satışlarla değer kaybeden hisse, yatırımcısına haftalık yüzde 1 kaybettirirken yıllık kazancını da yüzde 1,3’e düşürdü.

İş Yatırım, EKGYO için hedef fiyatını 12 TL olarak belirledi. Hissede yüzde 60 potansiyele işaret ediliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.