Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hedef Fiyat 99 TL’ye Yükseldi! Enerji Şirketi Cazip Seviyede

Borsa İstanbul’da işlem gören ORGE için değerlendirmelerini paylaşan Gedik Yatırım, şirketin potansiyeline dikkat çekerek hedef fiyatını yükseltti.
Hedef Fiyat 99 TL’ye Yükseldi! Enerji Şirketi Cazip Seviyede
HABER GİRİŞ

Gedik Yatırım, 4 Aralık tarihinde Orge Enerji Elektrik Taahhüt (ORGE) için kapsamlı bir rapor paylaşarak şirket hakkındaki değerlendirmelerini yatırımcılara sundu. ORGE’nin ağırlıklı olarak döviz cinsi gelir kontratlarına sahip olması ve yıl başından bu yana çok sayıda yeni proje kazanımları sebebiyle güçlü bir sene geçirdiği vurgulandı.

2023’ün 9 aylık döneminde hasılatın yüzde 204 büyüdüğü, FAVÖK’ün yüzde 242 oranında büyüdüğü ve net karın yüzde 205 arttığı belirtildi.

Şirketin Projeleri

Şirketin olası makroekonomik yavaşlamalardan daha az etkileneceği ön görülürken Eylül ayı itibarıyla 1 milyar TL’lik devam eden proje bulunduğu aktarıldı. Şirketin birçok projesi bulunduğu, İstanbul ve Bursa’da iki adet metro projesi ihalesinin açıklandığı ifade edildi. Ayrıca İzmir Amerikan Hastanesi projesi, Alarko GYO’nun Bodrum Hillside Hotel projesi ihalesi ve İsviçre merkezli Secheron SA ile iş birliği gibi sözleşmelerin imzalandığı paylaşıldı.

Hedef Fiyat

Gedik Yatırım, ORGE için hedef fiyatı 72,57 TL’den 99,49 TL’ye yükselttiğini ve “endeks üzeri getiri” tavsiyesinin sürdüğünü açıkladı. Şirket hisselerinin 2024 beklentilerine göre 5.3x FD/FAVÖK ve 6.2x F/K çarpanlarıyla işlem gördüğü kaydedildi.

Yeni iş kollarının yaratacağı büyüme potansiyeline ve muhafazakar büyüme varsayımları kullanılan modeline göre şirket çarpanlarının uzun vadede hala cazip seviyelerde olduğu belirtildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın