Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hedef Fiyat 62 TL’ye Yükseldi! Savunma Devi için “Al” Denildi

Borsa yatırımcılarının gözde şirketlerinden biri olan Aselsan için hedef fiyat revize edildi ve “al” tavsiyesi verildi. 12 aylık hedef fiyat ne? İşte detaylar;
Hedef Fiyat 62 TL’ye Yükseldi! Savunma Devi için “Al” Denildi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da yatırımcıların yakından takip ettiği Aselsan’ın (ASELS) Borsa İstanbul’da nasıl bir performans sergileyeceği merak ediliyor. BIST 100 endeksinde tatsız süreç devam ederken Aselsan için hedef fiyat revize edildi.

Halk Yatırım, 18 Aralık tarihinde paylaştığı raporunda ASELS için pozitif unsurları göz önünde bulundurdu. Türkiye’nin savunma sanayi harcamalarındaki payının artacağı belirtildi ve şirketin bakiye siparişlerindeki güçlü görünüme dikkat çekildi.

Aselsan’ın net borç görünümünde iyileşme beklendiği belirtildi ve Orta Afrika ile Doğu Avrupa’da gündemde olan projelerin şirketin ihracat payının artmasını sağlayabilecek bir gelişme olduğu vurgulandı.

Halk Yatırım, ASELS için 51,25 TL seviyesinde olan 12 aylık hedef fiyatı 62 TL’ye yükseltti ve “tut” tavsiyesi “al” olarak güncellendi.

Aselsan için Risk Var mı?

Şirket için pozitif unsurlar öne çıksa da bazı risklere işaret edildi. Türkiye’nin makroekonomik görünümündeki bozulmanın, şirketin operasyonel performansını olumsuz etkileyebileceği kaydedildi. Ayrıca güçlü TL’nin satış gelirlerini ve kur farkı gelirlerini baskılayabileceği bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Hedef Fiyat 62 TL’ye Yükseldi! Savunma Devi için Rapor GeldiKaynak: Paratic Piyasalar

18 Aralık tarihiyle başlayan haftanın ilk iş gününde Borsa İstanbul’da negatif bir tablo kendini gösteriyor. BIST 100 endeksi saat 15.00 itibarıyla yüzde 1,7 düşüşle 7852 puana geriledi. Bu süreçte ASELS yüzde 2,2’ye yakın düşüşle 48,5 TL’den işlem görüyor. ASELS, yatırımcısına aylık yüzde 15, yıllık yüzde 68 kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın