Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Haziran’dan Beri Düşen Hisseye Bir Darbe Daha! Dev Satış Şoku

Allbatross Portföy, BAYRK hisselerinde önemli bir pay alım satım işlemi gerçekleştirdiğini Kamuyu Aydınlatma Platformu'na bildirerek yatırımcıları şaşırttı. İşte detaylar;
Haziran’dan Beri Düşen Hisseye Bir Darbe Daha! Dev Satış Şoku
HABER GİRİŞ

Allbatross Portföy Yönetimi A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı bildirimde Bayrak Ebt Taban Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BAYRK) hisseleri ile ilgili önemli bir pay alım-satım işlemi gerçekleştirdiğini duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre Allbatross Portföy’ün kurucusu olduğu yatırım fonları, BAYRK hisselerinde belirtilen tarihler arasında toplamda 3 milyon 332 bin 817 nominal hisse alımı ve 15 milyon 702 bin 579 nominal hisse satımı gerçekleştirdi.

3-4-5 Temmuz tarihlerinde yapılan işlemler sonucunda, Allbatross Portföy’ün hissedarlık oranının yüzde 33,66’dan yüzde 7,42’ye düştüğüne işaret edildi.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun Özel Durumlar Tebliği kapsamında yapılan bu açıklama ile hisse sahipliği yapılan payların detaylı finansal bilgileri de paylaşıldı.

Paratic Piyasalar BAYRK Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Yatırımcısına yıllık bazda yüzde 453,31 oranında kazanç sağlayan BAYRK payları Haziran ayının son haftasından bu yana düşüş eğiliminde. Aylık bazda yüzde 56,04 oranında değer kaybeden hisse haftalık bazda ise yüzde 34,41 oranında geriledi.

GCM Yatırım Banner

8 Temmuz’daki işlemelerini 28,02-29,78 lira aralığında sürdüren BAYRK payları bugün TSİ 11.39 itibarıyla yüzde 5,98 düşüşle 28,32 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.