Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hazır Giyim ve Konfeksiyonda İhracat Hedefi 40 Milyar Dolar

TİM Başkanı Mustafa Gültepe, Türkiye’nin hazır giyim ve konfeksiyonda ihracat hedeflerinden bahsetti.
Hazır Giyim ve Konfeksiyonda İhracat Hedefi 40 Milyar Dolar
HABER GİRİŞ

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) tarafından, 31’inci Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması düzenlendi. Etkinlikte Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe açıklamalarda bulundu.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe, hazır giyim ve konfeksiyonda 40 milyar dolarlık ihracat hedefine odaklandıkların söyledi. Bu hedef doğrultusunda, tasarım rüzgarını arkalarına alarak yenilikçi, yaratıcı, rekabet gücü çok daha yüksek bir moda endüstrisi ettiklerini ifade etti.

Gültepe, 2022’de 21 milyar dolar olan hazır giyim ve konfeksiyon ihracatını 40 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini, hazır giyim sektörünün Türkiye’de kalkınmanın ve ihracatın öncülüğünü üstlendiğini vurguladı.

Türkiye’nin moda endüstrisinde küresel bir oyuncu olduğunu belirten Gültepe, “Dünyanın altıncı, Avrupa Birliği’nin üçüncü büyük tedarikçisiyiz.” açıklamasında bulundu.

Türkiye’nin moda markalarının 100’ü aşkın ülkede iki binden fazla mağazası bulunduğunu belirten Gültepe, Gittikleri ülkede pazar lideri olan hazır giyim markalarımız var. Bu başarının arkasında büyük bir emek, özveri, akıl, fikir ve ‘geleceği dünden kurgulama’ vizyonu yatıyor.” diye konuştu.

GCM Yatırım Banner

TİM Başkanı Gültepe, moda endüstrisinin geçmişte olduğu gibi gelecekte de güçlü bir şekilde var olmaya devam edeceğini, küresel moda endüstrisinin büyük bir değişim ve dönüşüm sürecinden geçtiğini söyledi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın