Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hasılatını Yüzde 86 Artıran Teknoloji Şirketi Karşılığını Aldı!

Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde, Huawei Performans Ödülü hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberin devamında;
Hasılatını Yüzde 86 Artıran Teknoloji Şirketi Karşılığını Aldı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Küresel ve yerel teknoloji ürünlerinin dağıtımı alanında faaliyet sürdüren Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde kazandığı iki ödül hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da PENTA koduyla işlem gören şirketin bildiriminde Huawei Performans Ödüllerinin detaylarına yer verildi.

Bu ayın başlarında duyurduğu 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosu ile net karını bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 89, hasılatını ise yüzde 86 oranında artıran şirketin açıklamasında, 2023 yılında Huawei markası için gösterilen performans ile iki ödüle hak kazanıldığı duyuruldu.

Söz konusu ödüllerin “Top Marketing Partner of 2023” ve “Best Gold Distribution Partner of 2023” ödülleri olduğu bilgisi verildi.

Şirket, bir önceki gün yaptığı KAP bildiriminde, 2023 yılında IBM markası için yapmış olduğu geliştirmeler ile “Yılın İnovasyon Şampiyonu Distribütörü” ödülünün kazanıldığı bilgisini vermişti.

GCM Yatırım Banner

Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş., Mart ayının ilk haftasında 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu açıklamış ve 2023 genelinde toplam 195.742.392 TL net kar açıklamıştı.

PENTA Hisselerinde Son Durum Nasıl?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 2,46 değer kaybıyla 8.807,38 puandan tamamlarken, PENTA hisseleri endeksle paralel hareket sergiledi.

Hisselerin değeri, günlük bazda yüzde 3,2‘lik düşüşle 18,3 TL seviyesine gerileme gösterdi.

PENTA Fiyatı Bugün Düşüş Eğiliminde.
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Penta Teknoloji hisseleri, haftalık ve aylık grafikte sırasıyla yüzde 6 ve yüzde 16,1 oranında kırmızı yakmış durumda. Hisseler, yıllık bazda da yatırımcısına güncel olarak yüzde 6,1 oranında zarar ettirmiş görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.