Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hasılatı Yüzde 69 Yükselen Teknoloji Şirketi Büyük Ödülü Kaptı!

Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirimde Dell Performans Ödülü hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
Hasılatı Yüzde 69 Yükselen Teknoloji Şirketi Büyük Ödülü Kaptı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Küresel ve yerel çapta teknoloji ürünlerinin dağıtımı alanında faaliyetlerini sürdüren Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Dell Performans Ödülü hakkında açıklamada bulundu.

Borsa İstanbul’da PENTA koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, 2023 yılında Dell markası için gösterilen performans ile “2023 Yılının En Yaygın Distribütörü” ödülünün kazandığı belirtildi.

Açıklamanın devamında, Dell Technologies’in müşterilerine sektörün en geniş ve en yenilikçi teknoloji ve hizmet portföyünü sunmakta olduğundan bahsedildi.

Şirket, geçen ayın sonlarındaki açıklamasında ise 2024 yılında Lexar markası için gösterilen performans ile “2024 Rising Star – Outstanding Performance” ödülünün kazanıldığını duyurmuştu.

Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş., Mayıs ayı içinde yaptığı KAP bildiriminde 2024 yılı birinci çeyrek bilançosunu yatırımcılarla paylaşmıştı. Şirketin net karının, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 24 azaldığı, hasılatının ise yüzde 69 artış gösterdiği bildirilmişti.

GCM Yatırım Banner

PENTA Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın üçüncü işlem gününü yüzde 1,14 değer kazanarak 10.165,52 puandan tamamlarken, PENTA hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve düşüş sergiledi.

Yıllık zirvesi 24,6 TL olan PENTA hisselerinin değeri, günlük bazda yüzde 0,8‘lik düşüşle 15,29 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

PENTA Hisseleri Bugün Düşüşteydi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Penta Teknoloji hisseleri, yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 39,7 oranında zarar ettirmiş görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın