Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hasılatı Yüzde 69 Artan Teknoloji Şirketi Yine “En İyi” Seçildi!

Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş, KAP'a yapılan bildirimde Lexar Performans Ödülü hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberin devamında;
Hasılatı Yüzde 69 Artan Teknoloji Şirketi Yine “En İyi” Seçildi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Küresel ve yerel çapta teknoloji ürünlerinin dağıtımı alanında faaliyetlerini sürdüren Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde, Lexar Performans Ödülü hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da PENTA koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, 2024 yılında Lexar markası için gösterilen performans ile “2024 Rising Star – Outstanding Performance” ödülünün kazanıldığı belirtildi.

Açıklamanın devamında, Lexar firmasının, ürettiği sürücü ve bellekler ile bilgisayar ve diğer dijital cihazlardan en iyi şekilde yararlanmak için gereken performansı ve güvenilirliği sağlayan çözümler sunmakta olduğundan bahsedildi.

Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş., bu ayın başlarında yaptığı KAP bildiriminde 2024 yılı birinci çeyrek bilançosunu yatırımcılarla paylaşmıştı. Şirketin net karı, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 24 azalırken, hasılatı ise yüzde 69 artış göstermişti.

Öte yandan, yine bu ay yapılan açıklamada, büyüme fırsatlarının değerlendirilmesi ve nakit akışın devamlılığını sağlamak hedefiyle 2023 yılına ilişkin kar dağıtımı yapılmaması teklifinin 13 Haziran’daki genel kurulun onayına sunulmasına karar verildiği bildirilmişti.

GCM Yatırım Banner

PENTA Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın ikinci işlem gününü yüzde 0,19 değer kazanarak 10.677,49 puandan tamamlarken, PENTA hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve düşüş sergiledi.

Yıllık zirvesi 24,6 TL olan PENTA hisselerinin değeri, günlük bazda yüzde 0,9‘luk düşüşle 16,5 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

PENTA Teknoloji Hisseleri Bugün Düştü
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Penta Teknoloji hisseleri, yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 8,1 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.