Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hasılatı Yüzde 130 Yükselen Elektrik Şirketinden Dev Anlaşma!

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde büyük çaplı yeni iş anlaşması hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Hasılatı Yüzde 130 Yükselen Elektrik Şirketinden Dev Anlaşma!
HABER GİRİŞ

Özellikle yenilenebilir enerji santralleri konusunda faaliyette bulunduğu bölgenin önde gelen şirketleri arasında yer alan Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde büyük çaplı yeni iş anlaşması hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da GESAN koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, güneş enerjisi santralleri kurulumuna dair yeni anlaşmanın detaylarına yer verildi.

Açıklamada, Mardaş Marmara Deniz İşletmeciliği A.Ş.’ye ait antrepo çatılarına ve arazisine güneş enerjisi santralleri kurulumu için anlaşmaya varıldığı bilgisi verildi.

Söz konusu anlaşmanın toplam bedelinin 673 bin 492 dolar olduğu ifade edildi.

Yeni iş ilişkisinin ortaklık faaliyetlerine etkisine değinilirken, anlaşmanın şirketin ciro ve karlılığına olumlu etki edeceği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Şirket, kısa süre önceki bir diğer KAP bildiriminde, Sunar Mısır Entegre Tesisleri A.Ş. ile Yozgat’ın Yerköy ilçesinde bulunan arazilerine güneş enerjisi santrali yapılması hususunda 3 milyon 37 bin 597 dolar tutarında sözleşme imzalandığını duyurmuştu.

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş., 2024 yılı birinci çeyrek bilançosunu ise 7 Haziran 2024 tarihinde KAP üzerinden paylaşmıştı. 2024’ün ilk çeyreğinde 34.265.000 TL kar açıklayan şirketin hasılatının, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 130 artış gösterdiği belirtilmişti.

GESAN Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, güne yatay bir seyirle 10.680,50 puandan başlarken, yazım itibarıyla geri çekilmeyle 10.591,66 puandan işlem görüyor. GESAN hisseleri de endeksle paralel hareket ediyor.

Yıllık zirvesi 91,35 TL olan hisselerin değeri, yazım itibarıyla günlük yüzde 1,1‘lik düşüşle 51,4 TL seviyesine geri çekilme göstermiş durumda.

GESAN Hisseleri Bugün Düşüş Eğiliminde Seyrediyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Girişim Elektrik hisseleri, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 17,4 ve yüzde 4 oranlarında zarar ettirmiş görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.