Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hasılatı Yüzde 130 Artan Elektrik Şirketi Dev Sözleşmeyi Duyurdu!

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde milyon dolarlık yeni iş sözleşmesi hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Hasılatı Yüzde 130 Artan Elektrik Şirketi Dev Sözleşmeyi Duyurdu!
HABER GİRİŞ

Özellikle yenilenebilir enerji santralleri konusunda faaliyette bulunduğu bölgenin önde gelen şirketleri arasında yer alan Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yeni iş sözleşmesi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da GESAN koduyla işlem gören şirketin bildiriminde milyon dolar tutarındaki anlaşmanın detaylarına yer verildi.

Açıklamada, Sunar Mısır Entegre Tesisleri A.Ş. ile Yozgat’ın Yerköy ilçesinde bulunan arazilerine, lisanssız elektrik üretim yönetmeliğine göre arazi güneş enerjisi santrali yapılması hususunda sözleşme imzalandığı bilgisi verildi.

Söz konusu sözleşmenin toplam bedelinin 3 milyon 37 bin 597 dolar olduğu ifade edildi.

Açıklamanın devamında, kurulan yeni iş ilişkisinin şirketin ciro ve karlılığına olumlu etki edeceğinden bahsedildi.

GCM Yatırım Banner

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş., 2024 yılı birinci çeyrek bilançosunu 7 Haziran 2024 tarihinde KAP üzerinden paylaşmıştı. 2024’ün ilk çeyreğinde 34.265.000 TL kar açıklayan şirketin net karının, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 59 azaldığı bildirilmişti.

Şirketin hasılatının, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 130, esas faaliyet karının ise yüzde 12 oranında artış gösterdiği belirtilmişti.

GESAN Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,11 yükselişle 10.062,81 puandan başlarken, yazım itibarıyla daha da çıkarak 10.210,56 puana yükselmiş durumda. GESAN hisseleri ise son günlerdeki düşüş eğilimini sürdürüyor.

Yıllık zirvesi 91,35 TL olan hisselerin değeri, yazım itibarıyla günlük yüzde 1,1‘lik düşüşle 53,4 TL seviyesine geri çekilme göstermiş durumda.

GESAN Hisseleri Düşüşünü Sürdürüyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Girişim Elektrik hisseleri, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 24,6 ve yüzde 8 oranlarında zarar ettirmiş görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.