Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halvinge Sayılı Günler Kala Litecoin Balinaları Harekete Geçti

Merakla beklenen halving etkinliğine adım adım yaklaşırken Litecoin pazarında balinaların hareketliliği dikkat çekiyor. İşte dikkat çekenler...
Halvinge Sayılı Günler Kala Litecoin Balinaları Harekete Geçti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Litecoin (LTC), yatırımcıların merakla beklediği yarılanma olarak da bilinen halving etkinliğine adım adım yaklaşıyor. Balina cüzdanları, yaklaşan halving öncesinde LTC varlıklarını artırmak için yalnızca iki günlük bir süre içinde dikkat çekici işlemler gerçekleştirdi.

Nicehash geri sayım sayacına göre LTC’nin blok ödülü yarılanmasına 15 günden az bir süre kaldı. Halving, genellikle ilgili kripto varlıklar için bir yükseliş olayı olarak kabul edildiğinden şu sıralar pazar yatırımcılarının büyük bölümünün gözü kulağı LTC’nin hareketlerinde.

Litecoin piyasasındaki büyük cüzdan yatırımcıları, son 48 saattir sürekli olarak altcoini biriktiriyor ve bu durum, piyasa katılımcıları arasında bir yükseliş tezi oluşturuyor.

LTC Balinaları, Halving Öncesinde LTC Biriktiriyor

Bitcoin (BTC) yarılanmasına neredeyse bir yıl var, ancak BTC’den çatallanarak oluşturulan Litecoin yarılanma olayı adım adım yaklaşıyor. Nicehash geri sayım sayacına göre LTC blok ödülü 3 Ağustos’ta yarıya indirilecek.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Nicehash

Litecoin madencileri, blok sübvansiyonunun blok başına 12,5 LTC’den 6,25 LTC’ye düşecek olmasının etkilerine hazırlanıyor. Litecoin ekosistemindeki büyük cüzdan yatırımcıları ise halving etkinliğinden önce altcoini biriktirerek dikkat çekiyor.

GCM Yatırım Banner

Kripto analitik ve takip platformu Santiment’in verilerine göre Litecoin balinaları (100 bin ila 1 milyon LTC’ye sahip) son 48 saat içinde yaklaşık 54,8 milyon dolar değerinde 590.000’den fazla LTC satın aldı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Blok ödülü yarılanması yaklaşırken, kolay ticaret veya kârlı bir fırsat arayan büyük cüzdan yatırımcıları, tokenlerı topluyor ve kripto para birimi değişim platformlarında LTC üzerindeki satış baskısını azaltıyor.

Bu son balina işlemleri, LTC varlığına artan güveni gösterdiği için Litecoin ağı için olumlu bir hava oluşturuyor. Ancak, LTC’nin piyasa fiyatının bu büyük satın alma çılgınlığına minimum tepki gösterdiğini belirtmekte fayda var.

LTC Benimsenmesine Yönelik Olumlu Haberler Dikkat Çekiyor

Litecoin ağı, son balina faaliyetinin yanı sıra, artan bir benimseme düzeyine işaret eden başka olumlu haberler de kaydetti.

15 Temmuz’da ağ, başlangıcından bu yana 170 milyondan fazla işlem gerçekleştirerek ve son yedi haftada eklenen 10 milyondan fazla işlemle tarihi bir dönüm noktasına ulaştı.

Ayrıca, 18 Temmuz’da blockchain, LTC’nin BitPay platformunda ödeme için önde gelen kripto varlık olduğunu duyurdu. BitPay tarafından paylaşılan bir tabloya göre LTC, Haziran ayında platformundaki tüm kripto ödemelerinin yüzde 34,9’unu oluşturdu.

Litecoin fiyatı, haber yazımı esnasında 93 dolara yakın işlem görüyor. Altcoin, geçen ay sahiplerine yaklaşık yüzde 21 oranında kazanç sağlamıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın