Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halkbank’ın Ardından İş Bankası da Hisse Geri Alımı Yaptı

Borsada yaşanan hareketlilik ortasında Halkbank’ın ardından İş Bankası da hisse geri alımı açıklamasında bulundu. Detaylar haberde,
Halkbank’ın Ardından İş Bankası da Hisse Geri Alımı Yaptı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bu hafta Rus ödeme sistemi Mir’i askıyı alma kararıyla gündeme gelen İş Bankası, hisse geri alım açıklaması yaptı. Türkiye İş Bankası, bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden pay alım satım bildiriminde bulundu.

İş Bankası’nın açıklaması, son haftalarda küresel piyasaların aksine arka arkaya rekor kıran borsada yaşanan hareketlilik ortasında geldi. Borsa İstanbul’un rallisinde en büyük katkıyı yapan bankacılık hisseleri, son günlerdeki kayıplarda da başı çekti.

Bankalar piyasaların odağındayken İş Bankası Mensupları Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı, 5 milyon lotluk hisse alımı yaptığını şöyle duyurdu:

“20.09.2022 tarihinde Türkiye İş Bankası A.Ş. payları ile ilgili olarak 8,00-8,19 TL fiyat aralığından 5.000.000 TL toplam nominal tutarlı alış ve/veya 0 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi tarafımca/ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir.”

Halkbank’taki hisse geri alımının ardından İş Bankası Munzam Sandığı da İş Bankası’nda hisse geri alımı yaptı. Bankanın dün 19.00’dan sonra yaptığı KAP açıklamasına göre aktif olan hisse geri alım programı çerçevesinde 20 Eylül’de toplamda 8,85 milyon lotluk hisse geri alımı gerçekleştirdi.

Ekonomi yazarı Uğur Gürses, alımla ilgili şöyle açıklamada bulundu:

GCM Yatırım Banner

“Halkbank bugün, manipülatörlerce tavan tavan götürülüp sonra çakılan, ‘taban-taban’ düşen kendi hisselerini satın alarak manipülatörleri mi kurtamaya çalışmış? Onlara kredi açan aracı kurumları mı?”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.