Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halkbank Söylentilere Dikkat Çekti: Tamamıyla Gerçeğe Aykırı

Halbank’ın mafyaya 550 milyon TL kredi vermesine ilişkin iddialarla ilgili açıklama geldi. Halkbank söylentilerin gerçek dışı olduğunu belirtti.
Halkbank Söylentilere Dikkat Çekti: Tamamıyla Gerçeğe Aykırı
HABER GİRİŞ

Halkbank, 8 Temmuz’da Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden son dönemde medyada yer alan haberler hakkında açıklama yaptı. Banka, bazı medya yayınlarında ve sosyal medya hesaplarında Halkbank’ın mevzuata aykırı olarak suç örgütüyle bağlantılı olduğu ileri sürülen firma ve şahıslara kredi kullandırıldığına dair söylentilere dikkat çekti.

Bu haberlerin bankanın güven ve itibarını sarsıcı olduğu gibi kamuoyunu ve yatırımların yanıltıcı, hisse değerini etkileyici, kişisel yaklaşım ve yorumlara dayalı nitelikte olduğu vurgulandı.

Bankanın kredilerin tahsis, teminatlanma ve kullandırımlarında Bankacılık Kanununa ve buna bağlı düzenlemelere uygun olarak hareket ettiği belirtildi.

“Yasal Haklarımız Kullanılacak”

Halkbank’ın mevzuata aykırı olarak suç örgütüyle bağlantılı hiçbir firma ve şahsa kredi kullandırılmasının söz konusu olmadığı, bankanın güven ve itibarını sarsacak nitelikte haksız haber ve yorumların yapılmasının kanunlara aykırı olduğu kaydedildi. Haksız haber ve yorum yapanlar hakkında yasal hakların kullanılacağı açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde BirGün yazarı Timur Soykan “Halkbank’tan mafyaya 550 milyon TL kredi” başlıklı bir yazı kaleme almıştı. Bu yazı hem sosyal medyada hem de bazı medya hesaplarında geniş yankı bulmuştu.

GCM Yatırım Banner

HALKB hisseleri 8 Temmuz saat 14.38 itibarıyla yüzde 1,7 artışla 19,1 TL’den işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın