Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Halkbank, Koza Altın ve Ulusoy Un’dan Güncel Haberler

Şirketler KAP üzerinden aldığı kararları duyurmaya devam ediyor. KOZAL ve ULUUN pay geri alımını, Halkbank ise kayıtlı sermaye tavanı ile ilgili açıklama yaptı.
Halkbank, Koza Altın ve Ulusoy Un’dan Güncel Haberler
Yorum

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin hisse geri alım programlarına yönelik getirilen kolaylıkların ardından birçok şirket Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yaptı. Bugün ise Koza Altın İşletmeleri (KOZAL) ve Ulusoy Un (ULUUN), geri alım programlarına yönelik detaylarını paylaştı.

KOZAL, pay geri alımına konu edilebilecek azami pay sayısının 3.500.000.000 (35.000.000 nominal) olarak belirlendiğini, pay geri alımı için ayrılacak fonun şirketin öz kaynaklarından karşılanmak üzere en fazla 700.000.000 TL olarak kararlaştırıldığını açıkladı.

ULUUN, geri alım programının uygulanacağı sürenin 1 yıl, geri alıma konu azami pay sayısının ise 2.500.000 adet olduğunu açıkladı. Geri alım için azami 75.000.000,00 TL’nin ayrılmasına ve bu tutarın şirketin nakit ve benzeri aktiflerinden karşılanacağı ifade edildi.

Halkbank (HALKB), 10.000.000.000 TL olan kayıtlı sermaye tavanının 30.000.000.000 TL’ye yükseltilmesi ve kayıtlı sermaye tavan Süresinin 2027 yılı sonuna kadar uzatılması amacıyla gerekli yasal izinler için Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) başvuru yapıldığını duyurdu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu