Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halkbank Hisse Geri Alım Limitini Yükselttiğini Açıkladı

Borsa İstanbul’da işlem gören Halkbank, Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden hisse geri alım limitini artırdığını duyurdu. İşte detaylar;
Halkbank Hisse Geri Alım Limitini Yükselttiğini Açıkladı
HABER GİRİŞ

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan Halkbank, Borsa İstanbul’da işlem gören halka açık paylarının geri alınmasına dair limitlerin azami 2 milyar 250 milyon TL tutarına kadar artırılmasına karar verdi.

Duyuruda hissedarların yatırımlarının değerinin korunması ve fiyat istikrarının desteklenmesinin amaçlandığı paylaşıldı.

120 milyon TL nominal hisseye 130 milyon TL nominal hisse ilave olarak toplamda 250 milyon TL nominal hisse (25 milyar adet pay) ve daha önce açıklanan azami 750 milyon TL tutarına 1 milyar 500 milyon TL ilave edildi.

Toplamda azami 2 milyar 250 milyon TL tutarına kadar bankanın Borsa İstanbul’da işlem gören halka açık paylarının geri alınmasına dair limitlerin artırıldığı belirtildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın